SON DAKİKA
Hava Durumu

Müftülük Mogilyov’dan duruma el koymasını istedi

Haber Giriş Tarihi: 16.08.2013 16:33
Haber Güncellenme Tarihi: 16.08.2013 16:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Müftülük Mogilyov’dan duruma el koymasını istedi

Kırım Müftülüğü, Kırım Başbakanı Anatoliy Mogilyov’dan cami inşaatı için Mamutsultan (Dobroye) köyü Buki mevkiinde istenen 2 dekarlık arsa için ortaya çıkan çatışmayı çözmesini sitedi.

Kırım Müftülüğü, Anatoliy Mogilyov’a gönderdiği açık mektupta Mamutsultan köy şurasının cami inşaatı için arazi ayırdığını ancak sonra aynı araziyi ticari amaçlar için tahsis ettiği belirtildi.

Kırım Müftüsü Emirali Ablayev, Mamutsultan köy şurasının olağanüstü toplantısında Şumhay köyünde Rodnikovaya ve Garajnaya sokakları civarında cami ve konut inşa planının onaylandığını hatırlattı.

Kırım Müftülüğü’ne vaat edilen arazinin yerine başka arsa verildi. Perevalnıy Çiftliğinin kimyasal depolarına yakın olması nedeniyle ayrılan arsayla ilgili “Bu toprak zehirli maddeler ile dolu” denilerek cami inşaatına uygun olmadığı belirtildi.

Müftü Hacı Emirali Ablayev, “Yerel idarenin Müslümanlar için ayırdığı arazide zehirli maddeler olduğunu bilmemesi imkansız. Anlaşılan, bunu bildikleri için bu kirli ve sağlık için zararlı toprağı teklif ediyor” dedi.

Kırım Müftüsü Hacı Emirali Ablayev, Anatoliy Mogilyov’a meydana gelen çatışmalı durumun çözümünde ve Mamutsultan köyünde cami inşaatı için Kırım Müftülüğü’ne arazi tahsisinde yardımcı olması talebinde bulundu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.