SON DAKİKA
Hava Durumu

Numan Kurtulmuş'tan 'IŞİD videosu' ile ilgili açıklama

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: “Bu tür terör örgütleri dünyanın en aşağılık mekanizmaları. Herhangi bir video yayınlayarak halkı paniğe sürüklemek istiyorlar.”

Haber Giriş Tarihi: 27.12.2016 15:01
Haber Güncellenme Tarihi: 27.12.2016 15:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Numan Kurtulmuş'tan 'IŞİD videosu' ile ilgili açıklama

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün rehin aldığı iki askeri yakarak öldürmesine ait olduğu iddia edilen video görüntüleri ile ilgili Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından teyit edilmiş, netleşmiş bilgi olmadığını ifade etti.

Bakanlar Kurulu toplantısı hakkında açıklamalarda bulunan ve soruları cevaplayan Kurtulmuş, kayıp askerlerle ilgili soru üzerine, "Bu video görüntüleri ile ilgili henüz TSK ve MSB tarafından teyit edilmiş, netleşmiş bir bilgi yoktur. Bu tür terör örgütleri dünyanın en aşağılık en kirli mekanizmaları. Herhangi bir video yayınlayarak halka korku salmak istiyor. Halkı çaresizliğe itmek istiyor, kendi içine kapatmaya çalışıyor" diye konuştu.

İnsanların sosyal medyayı kullanırken sorumlu ve duyarlı olması gerektiğine işaret eden Kurtulmuş, “Medyadaki bazı arkadaşlar da lütfen ayaklarını denk alsınlar. Sosyal medya sorumsuzca yayın yapılacak bir alan değildir. Türkiye şu an DEAŞ’la fiilen sahada bir savaş halindedir. Oturduğu sıcak masaların üstünde uyduruk görüntüler üzerinden propagandalarla Türk halkının moralini bozmaya çalışmak vatanseverlik değildir. Terör örgütlerinin istediği şekilde sosyal medyayı kullanacak şekilde bir duyarsızlık içinde kimse olmasın. Çok şükür ulusal medyada son dönemlerde büyük oranda bir dayanışma vardır” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.