SON DAKİKA
Hava Durumu

PKK'nın yeni üssü Sincar

Yavuzaslan: İstanbul'da terör saldırısını yapan PKK militanları bu kamplarda eğitiliyor.

Haber Giriş Tarihi: 14.12.2016 18:49
Haber Güncellenme Tarihi: 14.12.2016 18:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
PKK'nın yeni üssü Sincar

Terör örgütü PKK, Irak’ta Bölgesel Kürt Yönetiminin etki alanında kalan Sincar (Şengal) bölgesinde kontrol noktaları ve eğitim kampları kurdu.

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Başkanı ve Kerkük’ün Sesi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Güngör Yavuzaslan , Sincar’da kontrol noktası ve üs kuran PKK/YPG militanlarının fotoğraflarını yayınladı.

Gazeteci Güngör Yavuzaslan QHA’ya yaptığı açıklamada ’’2014 yılından itibaren PKK, bölgede artan DEAŞ saldırıları ve istikrarsızlıktan dolayı Sincar (Şengal) bölgesine yerleşmeye başladı. Peşmerge güçleri, örgütün bölgede faaliyetlerine müdahale etmedi. Bugün Sincar örgütün bir sözde kanton yönetimi şeklinde yapılanmıştır. PKK/YPG yapısı ABD yetkilileri, Haşdi Şaibi ve Peşmerge ile görüşmektedir. Sincar’ın girişine Abdullah Öcalan posterleri asılı ve militanların ellerinde DEAŞ’la mücadele için verilen teçhizat var. Basın organlarına yansıyan açıklamaların aksine Irak’ta Bölgesel Kürt Yönetimi PKK militanlarının bölgede dolaşmasına göz yumuyor. Sincar (Şengal) bölgesinin başta elektrik olmak üzere tüm lojistik desteği bölgesel yönetim tarafından veriliyor. Sincar’daki PKK kampları Kandil bölgesine göre kalıcı yapıdadır’’dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.