SON DAKİKA
Hava Durumu

Poroşenko, ABD'li senatörleri Donbas'ı ziyaret etmeye davet etti

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, ABD senatörleri John McCain ve Lindsey Graham'a devlet nişanı takdim etti.

Haber Giriş Tarihi: 31.12.2016 10:59
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.2016 11:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Poroşenko, ABD'li senatörleri Donbas'ı ziyaret etmeye davet etti

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko , ABD senatörleri  John McCain ve Lindsey Graham’ı Donbas bölgesini ziyaret edip kendi gözleriyle Rus yanlısı militanların yaptığı provokasyon ateşi ve ateşkes ihlallerini görmeye davet etti.

Cumhurbaşkanlığından gelen açıklamaya göre, 30 Aralık tarihinde Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko Kiev’i ziyaret eden ABD Senatosu heyetiyle bir araya geldi.  

ABD Senatörü John McCain başkanlığındaki heyete senatör Lindsey Graham ve Amy Klobuchar de dahil oldular.

Buluşma sırasında Poroşenko, Rusya’nın Minsk Anlaşmaları çerçevesinde aldığı yükümlüklerini yerine getirmesi için birlikte çaba göstermenin ve Kırım dahil olmak üzere Ukrayna’nın toprak bütünlüğü ve egemenliği geri kazanılana kadar Rusya’ya karşı uluslararası yaptırım politikasını devam ettirmenin önemini vurguladı.

Açıklamada, “Cumhurbaşkan, ABD Senatörleri, provokasyonlara devam eden ve ateşkesi ihlal eden Rus tarafının ve militanlarının sabotajcı faaliyetleri hakkında tarafsız bilgi alabilmeleri için  Donbas’ı ziyaret etmeye davet etti” denildi.

Ayrıca, Ukayna Cumhuraşkanı Ukrayna ile ABD ilişkilerinin güçlendirilmesine önemli kişisel katkı sağladıkları için senatör John McCain’e Özgürlük nişanı, senatör Lindsey Graham’a ise Yaroslav Mudrıy nişanı takdim etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.