SON DAKİKA
Hava Durumu

Putin'den tehditvari talimat!

Putin, üst düzey savunma yetkilileri ile bir araya geldiği toplantıda, Suriye’de Rus ordusuna yönelik herhangi bir tehdit karşısında sert önlemler alınması talimatını verdi.

Haber Giriş Tarihi: 11.12.2015 15:47
Haber Güncellenme Tarihi: 11.12.2015 14:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Putin'den tehditvari talimat!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, üst düzey savunma yetkilileri ile bir araya geldiği toplantıda, Suriye’de Rus ordusuna yönelik herhangi bir tehdit karşısında sert önlemler alınması talimatını verdi.

Putin, üst düzey savunma yetkilileri ile gerçekleştirdiği toplantıda açıklamalarda bulunarak Rus ordusuna Suriye’de herhangi bir tehdide karşılık "sert önlemler almaları" talimatı verdi. Putin, “Oldukça sert bir şekilde hareket edilmesi talimatını veriyorum. Rus güçlerini ya da tesislerimizi hedef alan tehditler derhal bertaraf edilmeli” dedi. 

Askerlere karşı herhangi bir provokasyon düzenlemeye çalışanları da uyaran Vladimir Putin, “Rus askerlerinin ve hava üssünün güvenliğinin sağlanması için gerekli önlemleri aldık. Yeni hava grupları ve füze savunma sistemleri ile güçlendirilmiş önlemler aldık. Uçaklarımız, savaş uçaklarının himayesinde operasyonlar gerçekleştirecek” şeklinde konuştu.

Rus askerinin Suriye’deki teröristleri büyük zarara uğrattığını ifade eden Putin, Rus güçlerinin eylemlerinin övgüyü hak ettiğini ileri sürerek, “Savunma güçleri ve donanma tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda kullanılan en yeni hassas silahlar, teröristlere ait tesislerde büyük zarara neden oluyor. Bu durum Suriye’deki durumu etkiliyor, değiştiriyor değiştiriyor” ifadesini kullandı.

Putin, Suriye’deki eylemlerinin belirsiz ve soyut jeopolitik çıkar ya da eğitim almak ve yeni silah sistemlerini test etmek amacıyla gerçekleştirilmediğini kaydederek, “Bu bizim için en önemli şey değil. Amacımız, Rusya Federasyonu'na yönelik tehditleri engellemek” diye belirtti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.