SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya BMGK'yı toplantıya çağırdı

Rusya'nın BM Temsilcisi Vassily Nebenzia'nın açıklamasından sonra Rusya, Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu'nu yarın toplantıya çağırdı.

Haber Giriş Tarihi: 12.04.2018 22:37
Haber Güncellenme Tarihi: 12.04.2018 23:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya BMGK'yı toplantıya çağırdı

Rusya'nın BM Temsilcisi Vassily Nebenzia, "ABD ve müttefikleri Suriye'de askeri operasyondan kaçınmalı. Suriye'deki durum çok tehlikeli, öncelik savaştan kaçınmak olmalı" dedi.

"ÇOK KABADAYILAR" 


Rusya’nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia, ABD ve müttefiklerini, kimyasal silah kullanıldığı gerekçesiyle Suriye’ye karşı askeri harekattan kaçınmaya çağırdı. Önceliğin ’savaş tehlikesini önlemek’ öldüğünü vurgulayan Nebenzia, BM Genel Merkezi’nde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Ancak ne yazık ki, Washington’dan gelen mesajları göz önüne aldığımızda, hiçbir olasılığı gözardı edemeyiz. Çok kabadayılar" diye konuştu. 

Nebenzia, "Onlar orada, Suriye’de olduğumuzu biliyorlar, herhangi bir tehlikeli gelişmeyi önlemek için uygun kanallar olmasını diliyorum. Gerilimin artıp çatışma çıkması tehlikesi, Suriye’ye saldırıdan daha da yüksek, çünkü ordumuz orada. Bu yüzden durum çok tehlikeli. Bizim önceliğimiz ABD-Rusya arasında herhangi bir çatışmayı önlemek ama bu çatışma çıkması da olasılık dışı değil" dedi.

BMGK TOPLANTISI

Öte yandan Rusya, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni Suriye için toplantıya çağırdı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.