SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya'dan Suriye'deki ateşkesle ilgili açıklama

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Suriye ateşkesi ile ilgili "yeterli bilgiye sahip olmadığını" savundu.

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2016 15:19
Haber Güncellenme Tarihi: 28.12.2016 15:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya'dan Suriye'deki ateşkesle ilgili açıklama

Bugün sabah saatlerinde Anadolu Ajansı'nın güvenilir kaynaklara dayandırdığı "Türkiye ile Rusya, Halep kent merkezinin doğusunda ilan edilen ateşkes ve yerel nüfusun tahliyesinden sonra, ateşkesin ülke genelinde yaygınlaştırılması için taraflara önerecekleri bir plan üzerinde mutabık kaldı." haberine Moskova’dan yorum gelmedi.

TASS’ın haberine göre bugün 28 Aralık'ta yapılan basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Perkov, Türk basınında çıkan, “Türkiye ve Rusya, Suriye'de ateşkes planında anlaştı” haberi hakkında sorulan sorulara cevaben, “Şu an bu soruya cevap veremem, yeterli bilgiye sahip değilim” diye konuştu.

Peskov, “Türk meslektaşlarımla sürekli iletişim halinde bulunarak Astana'da planlanan olası görüşmeler hakkında çeşitli ayrıntıları görüşüyoruz. Tüm bunlar Suriye için siyasi çözüm bulma doğrultusunda yürütülüyor ” şeklinde açıklama yaptı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.