SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya kiralamazsa sırada Hindistan ve Çin var

Haber Giriş Tarihi: 09.08.2013 17:49
Haber Güncellenme Tarihi: 09.08.2013 17:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya kiralamazsa sırada Hindistan ve Çin var

Ukrayna Savunma Bakanlığı, Hindistan ve Çin’in Kırım’daki Nitka Hava Eğitim Merkezinin kullanımıyla ilgilendiğini ve taraflar arası görüşmeler yapıldığını bildirdi.

Ukrayna Savunma Bakanı Yardımcısı Vladimir Mojarovskiy, “Eğer Rusya’dan ret cevabı gelirse merkezi kullanmak isteyen başka ülkeler var. Bunlar arasında Hindistan, Çin ve diğer ülkeler yer alıyor” diye kaydetti.

Vladimir Mojarovskiy, Hindistan veya Çin ile herhangi bir anlaşma yapıldığını konuşmak için daha erken olduğunu, ancak askeri ve teknik işbirliği çerçevesinde bu konulara değinildiği görüşmelerin çoktandır yapılmakta olduğunu söyledi.

Rusya kendi hava eğitim merkezinin inşaatını bu yıl tamamlamayı planlıyor. Savunma Bakan Yardımcısı Mojarovskiy, “Tabii ki inşaatın son aşamada olması Rusya Federasyonu ile hava eğitim merkezi kullanımına ilişkin anlaşmada belirli değişiklikler getirecek” diye kaydetti. Kiev, Nitka Hava Eğitim Merkezinin kullanımına ilişkin resmi ret cevabı almadı ve bu yüzden merkezin kiralanmasına ilişkin görüşmelere devam edecek.

11 Temmuzda Rus pilotların bu yıl Kırım’daki Nitka Hava Eğitim Merkezi’ni kullanmayacağı açıklanmıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.