SON DAKİKA
Hava Durumu

Savunma Bakanı Işık: 3 askerimiz DAEŞ'in elinde

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 3 askerin terör örgütü DAEŞ'in elinde olduğunu bildirdi.

Haber Giriş Tarihi: 23.12.2016 21:49
Haber Güncellenme Tarihi: 24.12.2016 10:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Savunma Bakanı Işık: 3 askerimiz DAEŞ'in elinde

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat Kalkanı operasyonu çerçevesinde Suriye’de DAEŞ'e karşı başlattığı operasyona ilişkin açıklamalarda bulundu.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Şu ana kadar 3 tane askerimizin DAEŞ'in elinde olduğuna yönelik bilgimiz var. Evet, 3 tane askerimizin DAEŞ'in elinde olduğunu değerlendiriyoruz ancak bundan öteki tüm yorumlar teyit edilmiş bilgi değildir. Bilgiler teyit edilmeden de bilgilere itibar edilmemesi gerektiğini söylüyoruz." dedi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Bakan Işık ayrıca, "Şu anda Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Allah'a hamd olsun El Bab'ın en kritik yeri olan Hastane Tepesi'ni DAEŞ'ten temizledik. En kritik nokta ele geçirildi ama önümüzde daha yapacak işlerimiz var." ifadelerini kullandı.

Sağduyu çağrısı yapan Bakan, "Bu ülkede, bu kritik süreçte bölgemizde bütün dengelerin değiştiği, bütün kartların yeniden karıldığı bu dönemde herkesin sorumlu davranması gerekiyor. Bir taraftan terör örgütlerinin Türkiye'yi çekmek istediği tuzaklara karşı hepimiz çok dikkatli olmalıyız, diğer taraftan da birliğimizi ve beraberliğimizi bozacak hiçbir harekete girişmemeliyiz, tevessül etmemeliyiz." dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.