SON DAKİKA
Hava Durumu

Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın vefatının 7. yılı

Bölücü terör örgütü PKK'nın hedefi haline gelerek şehit edilen Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın şehadetinin bugün 7. yıl dönümü kaydediliyor.

Haber Giriş Tarihi: 09.06.2024 12:51
Haber Güncellenme Tarihi: 09.06.2024 12:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın vefatının 7. yılı

Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın 9 Haziran 2017'de Batman'ın Kozluk ilçesinde bölücü terör örgütü PKK'lı teröristlerce açılan ateş sonucu ağır yaralandı ve kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Bugün şehadetinin 6. yıldönümünde Aybüke Öğretmen'in acısı yüreklerde hala taze.

ŞEHİT ÖĞRETMEN ŞENAY AYBÜKE YALÇIN KİMDİR?

İzci, evlat, öğrenci ve öğretmen Aybüke, “Türkiye Cumhuriyeti’nin her karışı vatandır ve oradaki öğrencilerin bize ihtiyacı var” diyerek Batman’ın Kozluk ilçesinde göreve başladı.

Henüz 22 yaşında olan öğretmen Aybüke, kendi imkânlarıyla okulun bodrum katını müzik sınıfına dönüştürmüş ve her ay maaşından artırıp sınıfına enstrüman almıştı. Bölgedeki öğrencilerin gelişmesi için varını yoğunu ortaya koydu.

Aybüke henüz çiçeği burnunda bir öğretmenken, 9 Haziran 2017’de öğrencilerine son kez sarıldı ve son kez başarılar diledi. Son kez karne dağıttı.  Aybüke Öğretmen, okuldan sonra arkadaşlarıyla yola çıktığı sırada, dönemin Belediye Başkanına suikast düzenlemek üzere olan PKK’lı teröristlerin hain saldırısının hedefi oldu.

"BENİ ÖLDÜRENDE YOKTUR DİN İMAN"

Genç yaşında şehit düşen Aybüke Öğretmen’den geriye, “Beni öldürende yoktur din iman” türküsünü söylerken kaydedilen görüntüler kaldı.

Adını Hocalı’da Ermenilerin kurşunlarına kurban giden Aybüke’den alan şehit öğretmen, soydaşları ile aynı kaderi yaşadı ve aynı karanlık eller tarafından şehit edildi. Çünkü, terörün dili, dini, ırkı ve coğrafyası yoktur!

Aybüke Öğretmen hiçbir zaman unutulmadı. Türkiye’de hain teröre karşı duruşun en önemli sembollerinden oldu. Bu topraklar hainlere inat Aybüke Öğretmen gibi ay yüzlü kızlar yetiştirecek. Ömrünün baharında hainler tarafından şehit edilen Aybüke Öğretmen yaşasaydı bugün yüzlerce öğrencisini mezun etmiş 28 yaşında bir öğretmen olacaktı…

Şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bölücü terörü şiddetle lanetliyoruz. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.