SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk Ocakları Genel Merkezinden Türk Eli İçin Ramazan Vakti çağrısı

Türk Ocakları Genel Merkezinden Türk Eli İçin Ramazan Vakti çağrısı

Haber Giriş Tarihi: 27.04.2022 22:00
Haber Güncellenme Tarihi: 27.04.2022 22:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türk Ocakları Genel Merkezinden Türk Eli İçin Ramazan Vakti çağrısı

Türk Ocakları Genel Merkezi, “Türk Eli İçin Ramazan Vakti” programı çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine bağış kampanyası düzenliyor. Türk Ocakları, yardımseverlerin bağışlarını yurt içinde ve yurt dışındaki soydaşlardan ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağını belirtti.

Türk Ocakları Genel Merkezi, Ramazan ayı kapsamında ihtiyaç sahiplerine el uzatıyor. Genel Merkez, “Türk Eli İçin Ramazan Vakti” çağrısıyla her yıl yürüttüğü bağış kampanyasında fitre, zekat ve bağışların yurt içi ve yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını duyurdu. Genel Merkez duyurusunda şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Hayırseverlerimiz, Aziz Türk Ocaklılar,

Türk Ocakları Genel Merkezi olarak sizlerin desteğiyle, 2021 yılındaki Ramazan Ayı faaliyetlerimizi “Türk Eli İçin Yardım Vakti” sloganıyla tamamladık. Bu süreçte Türkiye’de, başta Ankara, Hatay, Gaziantep ve Osmaniye illeri olmak üzere çeşitli şehirlerdeki ihtiyaç sahiplerine yardımlarınızı layıkıyla ulaştırdık. Yurt dışında ise Makedonya, Kosova, Kırım, Kırgızistan, Irak (Kerkük, Musul, Telafer, Erbil), Suriye (Çobanbey, İdlib, Afrin) gibi ülkelerdeki yardım bekleyen kardeşlerimizin seslerine kulak verip ivedilikle yanlarında olmaya çalışıp gıda kolisi ve yetim çocukların giyim kuşamları başta olmak üzere, temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri malzemeleri adreslerine teslim ettik. Allah hayırlarınızı kabul etsin.

2022 yılında ise bu faaliyetlerimizi siz değerli bağışçılarımızın desteğiyle, “Türk Eli İçin Ramazan Vakti” sloganıyla başlatıyoruz. Küresel salgınının devam ettiği ve her zamankinden daha fazla ihtiyacın olduğu bu Ramazan ayında da fitre, zekât ve bağışlarınızı hem ülkemizdeki hem de yurt dışındaki Türk kardeşlerimize ulaştırmak için o engin hoşgörü ve desteğinizle sizleri, “Türk Eli İçin Ramazan Vakti!” kampanyamıza destek olmaya davet ediyoruz. Unutmayalım ki, bizler küresel salgının her türlü olumsuzluğuna rağmen, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yardım taleplerine cevap verme konusunda sorumluluk taşıyoruz. Sizlerin de geçmiş yıllarda olduğu gibi Türk Ocaklılık şuuru ve sorumluluğuyla bu kampanyaya destek olacağınıza inancımız tamdır. Bu vesileyle yaklaşmakta olan Ramazan Ayı’na sağlık, sıhhat ve afiyet içinde, sevdiklerinizle bir arada kavuşmanızı diliyoruz”

YARDIM HESAPLARI

Ziraat Bankası Balgat Şubesi Türk Ocakları Derneği Genel Merkezi Yardım Hesabı:

IBAN (Türk lirası)TR63 0001 0013 9534 2775 0450 51

IBAN (Amerikan doları)TR36 0001 0013 9534 2775 0450 52

Swift Kodu: TCZBTR2A

IBAN (AVRO)TR09 0001 0013 9534 2775 0450 53

Swift Kodu: TCZBTR2A

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.