SON DAKİKA
Hava Durumu

"Türkiye 2,5 milyon civarında insana kucak açtı"

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından düzenlenen "Yetimler, Problemleri, Çözüm ve Stratejiler Uluslararası Çalıştayı"nın açılışında bir konuşma gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 12.12.2015 15:13
Haber Güncellenme Tarihi: 12.12.2015 14:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
"Türkiye 2,5 milyon civarında insana kucak açtı"

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, çalıştayda Türkiye'nin çevresindeki çatışmaların neticesinde yaşanan insani drama ve Türkiye'nin vicdanlı tutumuna dikkat çekerek, "Yüz binlerce insan hayatını kaybetti, milyonlarca insan evini, barkını terk ederek göç etmek zorunda kaldı. 2,5 milyon civarında insan Türkiye'ye sığındı ve bu insanlara Türkiye kucak açtı" dedi.

Türkiye'nin konumunu ve insani yardım hususundaki kararlı tutumuna değinerek, "Türkiye, birçok konuda belki dünyada ilk sıralarda değildir ama bir konuda dünyada ilk üçe giriyor. O da insani yardımdır. Bizim petrol kuyularımız, doğalgaz rezervlerimiz, altınımız, yer altı zenginliklerimiz yok ama dünyada birinci olabiliyorsak insani yardımda, bizim vicdanımız var ve vicdanımızın sesini dinleyerek hareket ediyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun, ister Hristiyan olsun, Yezidi olsun, Musevi olsun, Müslüman olsun, Türkmen olsun, Arap olsun, Kürt olsun, kimliğine bakmadan herkese kucağımızı açıyoruz ve bundan sonra da bu şekilde hareket etmeyi inşallah sürdüreceğiz." açıklamasında bulundu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.