SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye "Kırım Tatar Taburu"na destek vermediğini açıkladı

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç, basında yer alan, Türkiye'nin Kırım'daki bazı birliklere destek verdiği yönündeki haberlerin gerçek dışı olduğunu belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 29.12.2015 11:47
Haber Güncellenme Tarihi: 29.12.2015 11:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türkiye "Kırım Tatar Taburu"na destek vermediğini açıkladı

Türkiye Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Tanju Bilgiç, Türkiye'nin “Kırım Tatar Taburu, Noman Çelebicihan Taburu" gibi gönüllü birliklere destek verdiği yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğunu açıkladı.

Bilgiç, bir soruya verdiği yazılı cevapta, bazı basın yayın organlarında yer alan, “Kırım Tatar Taburu, Noman Çelebicihan Taburu” adlarıyla anılan, Ukrayna'nın Herson vilayetinde oluşturulacağı ifade edilen gönüllü birliklere, Türkiye'nin destek verdiği veya vereceği yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğunu belirtti.

Tanju Bilgiç, şunları ifade etti: "Bu asılsız iddialar üzerine Rus tarafınca yapılan 'Rusya'nın bir kez daha sırtından vurulduğu' yönündeki açıklamalar ise son dönemde ülkemize karşı yürütülen kara propagandanın devamı niteliğindedir. Türkiye, Kırım’ın yasa dışı ilhakını tanımamıştır ve tanımayacaktır. Kırım Tatarlarının hak ve hürriyetlerinin korunması yönündeki çabalarını da kararlılıkla sürdürecektir."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.