SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Büyükelçisi Bodnar, Ramazan Bayramı'nı kutladı

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar, Türk halkının ve İslam dünyasının Ramazan Bayramı'nı tebrik etti. Büyükelçi Bodnar, tebrik mesajında, "2 milyon Müslüman, 300 cami ve ibadethanede ibadet ediyor. Ukrayna'nın diğer vatandaşlarıyla birlikte savaşın acısını çekiyorlar, çalışıyorlar ve Ukrayna'nın bağımsızlığı için savaşıyorlar" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 10.04.2024 13:17
Haber Güncellenme Tarihi: 10.04.2024 13:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Büyükelçisi Bodnar, Ramazan Bayramı'nı kutladı

İslam dininin en özel zaman dilimlerinden birisi olan Ramazan ayı, bugün itibarıyla tamamlandı. Türk ve İslam dünyası, bugünden itibaren bayramın iklimine girdi. Tüm Türk ve İslam dünyası bugünden itibaren üç gün boyunca Ramazan Bayramı'nı kutlayacak. Bayram, Türkiye'de 10-11-12 Nisan tarihleri arasında kaydedilecek.

BÜYÜKELÇİ BODNAR: TÜM MÜSLÜMANLARIN RAMAZAN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLUYORUM!

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar, Türk halkının ve İslam dünyasının Ramazan Bayramını tebrik etti. Bayram tebriğinde Rus saldırıları altındaki Ukrayna'da vatan mücadelesi veren Müslümanları unutmayan Büyükelçi Bodnar'ın bayram tebriğinde şu ifadeler yer aldı:

"Sevgili dostlar! Tüm Müslümanların Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum!

Ramazan Ukrayna'da da kutlanıyor. 2 milyon Müslüman, 300 cami ve ibadethanede ibadet ediyor. Ukrayna'nın diğer vatandaşlarıyla birlikte savaşın acısını çekiyorlar, çalışıyorlar ve Ukrayna'nın bağımsızlığı için savaşıyorlar.

Yüce Allah'tan her işte huzur ve bereketin yanı sıra, aile ortamında da mutlu ve huzurlu bayramlar diliyorum."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.