SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna, Çin’e et ihraç edecek

Haber Giriş Tarihi: 17.08.2013 15:40
Haber Güncellenme Tarihi: 17.08.2013 15:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna, Çin’e et ihraç edecek

Ukrayna, gelecek yıldan itibaren Çin’e et ve et ürünleri ihraç etmeye başlayacak.

Tarım Politikası ve Gıda Bakanı Nikolay Prisyajnyuk, “Yakınlarda Çin Halk Cumhuriyeti’ne 1 haftalık çalışma ziyareti yapmıştım. Çin pazarının en fazla kontrol altında olan pazarlardan biri olduğunu kaydetmek istiyorum. Biz tarım ürünlerimizi Çin pazarında tanıtmada iyi sonuçlar elde etmeyi başardık. Mısırımızın sertifikası var. Gelecek hafta buğday, arpa ve soya fasulyesinde sertifikalandırmayı tamamlamak için çalışma grubu gelecek” dedi.

Nikolay Prisyajnyuk, Ukrayna’nın Çin’e et ve et ürünlerini ihraç etme çalışmalarına başladığını ve buna yönelik belge çalışmasının yapıldığını söyledi.

Nikolay Prisyajnyuk, “Etin belgelendirilmesi 2-3 ay sürebilir. Gelecek yıldan itibaren Ukrayna Çin’e et ve et ürünleri ihraç etmeyi planlıyor” dedi.

“Ukrayna Tarım Kulübü” Birliği, Ukrayna’nın 2013’ün ilk yarısında karkas et üretiminin yüzde 9,3 oranında artarak 1,13 milyon tona ulaştığını açıkladı. Ancak salam üretimi aynı seviyede kaldı, bu da Ukraynalıların daha fazla işlenmemiş et tüketmeye başladığı anlamına geliyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.