SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna'nın enerji şirketi CEO'sundan önemli Türkiye ziyareti

Ukrayna'nın millî petrol ve gaz şirketi Naftogaz şirketinin CEO'su Oleksiy Çernışov, Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ve Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 03.05.2024 10:12
Haber Güncellenme Tarihi: 03.05.2024 10:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna'nın enerji şirketi CEO'sundan önemli Türkiye ziyareti

Ukrayna'nın millî petrol ve gaz şirketi Naftogaz şirketinin CEO'su Oleksiy Çernışov, 2 Mayıs 2024 tarihinde Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

Çernışov, Türkiye ziyaretinde ilk olarak Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ile bir araya gelirken, ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile de bir görüşme gerçekleştirdi

UKRAYNA İLE TÜRKİYE ARASINDAKİ İŞ BİRLİĞİ ARTMAYA DEVAM EDECEK

Oleksiy Çernışov ile Haluk Bayraktar'ın bir araya geldiği toplantıda iş birliği alanlarının ana hatlarını ele aldı.

Naftogaz CEO'su görüşmeye ilişkin olarak yaptığı açıklamada, "Türkiye ziyaretime gerçek bir dostum ve büyük bir Ukrayna destekçisi olan Baykar CEO'su Haluk Bayraktar ile bir toplantı yaparak başladım. Daha kararlı bir duruş için potansiyel iş birliği noktalarının ana hatları çizildi." ifadelerini kullandı.

Çernışov'un Bakan Bayraktar ile görüşmesinde ise gaz depolama ve ticareti konularında iş birliğinin geliştirilmesi konusu görüşüldü.

Çernışov, Alparslan Bayraktar ile gerçekleştirdiği görüşme sonrasında resmî sosyal medya hesabı aracılığıyla yayımladığı açıklamada, "Türkiye Enerji Bakanı Alparslan Bayraktar ile başta gaz depolama ve ticareti olmak üzere daha güçlü bir ikili işbirliği kurulması konusunu ele aldık. Diyaloğumuz ve Türkiye'nin Ukrayna'ya verdiği destek için teşekkür ederiz!" dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.