SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Parlamentosu Başkanı Stefançuk, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek

Ukrayna Parlamentosu Başkanı Ruslan Stefançuk bugün Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme yapacak.

Haber Giriş Tarihi: 15.05.2024 12:51
Haber Güncellenme Tarihi: 15.05.2024 13:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Parlamentosu Başkanı Stefançuk, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş'un daveti üzerine başkent Ankara'ya resmî ziyaret gerçekleştiren Ukrayna Parlamentosu (Verkhovna Rada) Başkanı Ruslan Stefançuk (Ruslan Stefanchuk), 15 Mayıs 2024 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile saat 16.00'da bir araya gelecek. 

Görüşmede, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy'ın (Volodimir Zelenski) 10 maddelik Barış Formülü'nün ele alınacağı Küresel Barış Zirvesi, Ukrayna'nın yeniden inşası ve Ukrayna-Türkiye arasında gelişen diplomatik ilişkilerin masaya yatırılması bekleniyor. 

UKRAYNA PARLAMENTOSU BAŞKANI TÜRKİYE'DE!

Ukrayna Parlamentosu (Verkhovna Rada) Başkanı Ruslan Stefançuk (Ruslan Stefanchuk), Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş'un daveti üzerine 13 Mayıs 2024 tarihinde Türkiye'nin başkenti Ankara'ya resmî bir ziyaret gerçekleştirmişti. Parlamento Başkanı Ruslan Stefançuk'u; Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş karşılamıştı. Parlamento Başkanı Stefançuk, 14 Mayıs'ta  Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk'ün kabrini ziyaret etmişti. 

UKRAYNA PARLAMENTOSU BAŞKANI STEFANÇUK, TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ İLE GÖRÜŞTÜ

Parlamento Başkanı Stefançuk, 2 günlük resmî ziyareti kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş ile 14 Mayıs 2024 tarihinde görüşmüştü. Daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüştü.

UKRAYNA'DAN KIRIM TATARLARINA DEVLET NİŞANI

Stefançuk, 15 Mayıs 2024 tarihinde ise Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti. Parlamento Başkanı Stefançuk, Büyükelçilikte Ukrayna adına çalışmalar yapan Ukrayna'nın toprak bütünlüğü ve egemenliğini destekleyen Ukrayna ve Türkiye arasındaki ilişkinin geliştirilmesine katkı sağlayan Kırım Tatarlarına devlet nişanı takdim etti.

Stefançuk Türkiye ziyareti kapsamında Ukrayna'ya yönelik desteklerinden dolayı Türkiye Cumhuriyeti'ne ve temasta bulunduğu üst düzey yetkililere teşekkürlerini iletiyor. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.