SON DAKİKA
Hava Durumu

Azerbaycan'da seferberlik mi ilan edildi?

Temmuz 2020’de Ermenistan’ın saldırıları sonucu sıcak çatışmaların yaşandığı Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki Tovuz bölgesinde gerilim devam ediyor. Dün Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarında keşif uçuşu yapan İHA’sı Azerbaycan ordusu tarafından düşürülürken, Tovuz bölgesindeki çatışmada bir Azerbaycan subayı şehit düştü.

Haber Giriş Tarihi: 21.09.2020 20:30
Haber Güncellenme Tarihi: 28.09.2020 15:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Azerbaycan'da seferberlik mi ilan edildi?

Azerbaycan Cumhuriyeti Seferberlik ve Askere Alma Hizmetleri Birimi, bugün gerçekleştirdiği bildiri ile yedek kuvvetleri askeri göreve çağırdı. Seferberlik ilanının, Ermenistan'ın sınırdaki Tovuz bölgesine yönelik saldırıları sonucu bugün bir Azerbaycan askerinin şehit düşmesinin ardından gelmesi dikkat çekti.

Ermenistan'ın sınırdaki taciz ve saldırıları devam ederken Azerbaycan ordusu, seferberlik çağrısı kararı aldı. 21 Eylül 2020'de yapılan açıklamada yedek kuvvetlerdeki birimler göreve çağrıldığı belirtildi.

Azerbaycan'dan yapılan seferberlik duyurusu ERMENİSTAN'IN SALDIRILARI BERTARAF EDİLDİ: BİR ASKER ŞEHİT DÜŞTÜ!

Temmuz 2020’de Ermenistan’ın saldırıları sonucu sıcak çatışmaların yaşandığı Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki Tovuz bölgesinde gerilim yeniden tırmanışta.

Dün Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarında keşif uçuşu yapan İHA’sı Azerbaycan ordusu tarafından düşürülürken, bugün Ermenistan'ın saldırıları sonucu Tovuz bölgesindeki çatışmada bir Azerbaycan askeri şehit düştü.

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, şehit düşen Azerbaycan askerinin isminin "Elşan Ali Məmmədov" olduğunu duyurdu.

AZERBAYCAN VE ERMENİSTAN ARASINDAKİ ÇATIŞMA

Ermenistan, 12 Temmuz 2020’de sınırın Tovuz bölgesinde Azerbaycan mevzilerine top atışlarıyla saldırı girişiminde bulunmuş, Azerbaycan ordusunun karşılık vermesiyle ağır kayıp vererek geri çekilmişti. Çatışmada, Azerbaycan ordusundan biri üsteğmen dört asker şehit olmuş, 4 asker yaralanmıştı. Sürmekte olan çatışmalarda, Azerbaycan ordusundan biri tümgeneral olmak üzere 7 asker şehit olmuştu. Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki sıcak çatışmalar halen devam ediyor. Dönem dönem Ermenistan’a ait casus ve keşif uçuşları Azerbaycan ordusu tarafından geri püskürtülüyor.


En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.