SON DAKİKA
Hava Durumu

Azerbaycan ordusu, iki Ermeni tankının imha edildiği görüntüleri paylaştı

Azerbaycan ordusu, iki Ermeni tankının imha edildiği görüntüleri paylaştı

Haber Giriş Tarihi: 28.09.2020 14:00
Haber Güncellenme Tarihi: 28.09.2020 14:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Azerbaycan ordusu, iki Ermeni tankının imha edildiği görüntüleri paylaştı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan ordusuna ait iki tankın imha edildiği görüntüleri paylaştı. Azerbaycan ordusu, cephe hattında ilerleyişini sürdürüyor.

Azerbaycan ordusuna ait hava unsurlarının, Ermenistan birliklerine ait tankları etkisiz hale getirdiği öğrenildi. Ermenistan'ın işgali altındaki Karabağ'da Azerbaycan ordusu ile Ermenistan ordusu arasındaki çatışmalara ait son gelişmeler gelmeye devam ediyor.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, 28 Eylül 2020 tarihinde Ermenistan ordusuyla gerçekleşen çatışmalara ait son gelişmeleri kamuoyuyla paylaştı. Resmi internet sitesinden yayımlanan videoda, Ermeni birliklerine ait iki tankın imha edildiği görüldü.

https://www.youtube.com/watch?v=yF8qODvpHTI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2NulDqsHP804JEVE3oT_Ui-HkUOmAB5aHyeTG46dyMx14d1DEm-FRFtj4&ab_channel=qhavideo AZERBAYCAN’DAN KISMİ SEFERBERLİK İLANI

İlgili karar çerçevesinde Azerbaycan Seferberlik ve Askerlik Devlet Hizmeti, askeri görevde bulunabilecek tüm vatandaşların silah altına alınması için çalışmalar yürütecek.

Öte yandan, alınan bir diğer kararla beraber Azerbaycan, Türkiye haricindeki ülkelere yapılan tüm dış uçak seferlerini durdurduğunu açıkladı.

AZERBAYCAN, DAĞLIK KARABAĞ’DA TOPRAKLARINI GERİ ALIYOR

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında Ermeni güçleri, 27 Eylül 2020’de Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açtı. Ermeni güçlerinin provokasyonunu önlemek için karşı saldırı gerçekleştiren Azerbaycan ordusu, Ermenistan’a ait 12 adet OSA uçaksavar füze sistemini imha etti.

Azerbaycan ordusunun, Ermenilerin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine başlattığı karşı saldırı neticesinde işgal altında bulunan bazı yerleşim birimlerini kurtardığı duyuruldu. 

HANGİ KÖYLER KURTARILDI?

Azerbaycan Savunma Bakanlığının 27 Eylül 2020’de yaptığı açıklamaya göre, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, Fuzuli ve Cebrayıl bölgelerinde 6 köyün Ermenistan işgalinden kurtardı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Yarbay Anar Eyvazov, basın toplantısı düzenleyerek senelerden beri Ermeni işgalinde olan; Fuzuli bölgesinin Karahanbeyli, Gervend, Köy Gerediz, Yukarı Abdurrahmanlı köyleri ile Cebrayıl bölgesinin Büyük Mercanlı ve Nüzgar köylerinin Azerbaycan ordusunun kontrolüne geçtiğini söyledi.

Bununla birlikte Azerbaycan güçlerinin, Ağdere ve Murovdağ yönünde de bazı stratejik noktalarda kontrol sağlandığını açıklayan Yarbay Eyvazov, diğer yerleşim birimlerinin de kurtarılması için operasyonun devam ettiğini aktardı. Daha sonra işgalden kurtarılan köy sayısının 7 olduğu da aktarıldı.


En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.