SON DAKİKA
Hava Durumu

Bir haftada 45 PKK'lı terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bir haftada, 45 PKK'lı terörist öldürülüp 14 sığınak imha edildi ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Haber Giriş Tarihi: 26.08.2017 17:51
Haber Güncellenme Tarihi: 26.08.2017 17:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Bir haftada 45 PKK'lı terörist öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, ülke içerisinde hain bölücü terör örgütüne karşı azimli ve kararlı mücadelenin devam ettirildiği, Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde de güvenliğin sağlanması ve bölgede terör nedeniyle göç etmiş halkın geri dönüşüne destek kapsamındaki faaliyetlerinin devam ettiği belirtildi.

17- 24 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen operasyonlarda çok sayıda silah ve mühimmat ile 10 bin 960 paket kaçak sigara ele geçirildiği ve 45 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edilen açıklamada,14 sığınağın da imha edildiği kaydedildi. Sınırdan yasadışı yollarla Türkiye'ye geçmeye çalışan 9 bin 440 kişinin de yakalandığı ifade edildi.

TEDBİRLER ALINIYOR

Suriye’nin kuzeyinde yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında ise, TSK tarafından desteklenen ÖSO’nun yoğun ve kararlı mücadelesi sayesinde Azez- Cerablus arasında bulunan toplam 243 meskun mahalde 2 bin 15 kilometrekarelik alanın kontrol altına alındığı; Bab ilçe merkezi, Kabbasin ve Bzagah bölgelerinde patlayıcı ve mayın arama/temizleme çalışmalarının sürdürüldüğü ve PKK/PYD terörist unsurlarının Afrin’den doğuya, Münbiç’ten ise batıya doğru olabilecek saldırılarını durdurmaya yönelik alınan tedbirlerin uygulanmasına hassasiyetle devam edildiği iade edildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.