SON DAKİKA
Hava Durumu

Mardin'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Mardin'in Nusaybin ilçesine bağlı 9 mahalle ve mezralarda bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan operasyon kapsamında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Haber Giriş Tarihi: 02.05.2023 09:41
Haber Güncellenme Tarihi: 02.05.2023 10:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Mardin'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Türkiye'nin sınır güvenliğini tehlikeye sokan bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar soluksuz devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri bölgede PKK faaliyetlerini önlemek üzere başlattığı sınır operasyonlarına bir yenisini daha ekledi.

NUSAYBİN İLÇESİNE BAĞLI MAHALLE VE MEZRALARDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Mardin'de Nusaybin ilçesine bağlı 9 mahalle ve bağlı mezralarda başlatılacak operasyon için sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Mardin Valiliğinden bugün yapılan açıklamada, Nusaybin ilçe sınırlarında bulunan teröristleri ve yandaşlarını etkisiz hale getirmek, sığınak, barınak ve teröristlerin kullandığı teçhizatı ele geçirmek üzere operasyon başlatılacağı bildirildi.

İl İdaresi Kanunu gereğince operasyon saat 04.00 itibarıyla Nusaybin ilçesine bağlı Tekağaç, Sapanlı, Mağaracık, Arpalı, Bahminin, Kaleli, Şekrin, Yol, Güneli mahalleleri ve mezralarında vatandaşlar için ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Açıklamada vatandaşların can ve mal güvenliği için yasağa uymaları gerektiğinin altı çizildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.