SON DAKİKA
Hava Durumu

NATO Genel Sekreteri'nden Türkiye'ye destek

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, hiçbir NATO ülkesinin Türkiye kadar terörle mücadele etmediğinin altını çizerek, "Türkiye NATO sınırlarını korumada kilit rol oynuyor." dedi.

Haber Giriş Tarihi: 19.04.2018 20:01
Haber Güncellenme Tarihi: 19.04.2018 20:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
NATO Genel Sekreteri'nden Türkiye'ye destek

Teröre karşı verdiği mücadeleye dikkati çekerek Türkiye'ye anlayış gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Stoltenberg, "Hiçbir NATO ülkesinin bu kadar terör saldırısıyla mücadele etmediğini unutmamamız gerekir. Beğensek de beğenmesek de Türkiye NATO sınırlarını korumada kilit rol oynuyor. Türkiye çok önemli bir müttefikimizdir." ifadesini kullandı.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Hollanda Parlamentosu Dışişleri Bakanlığı komisyon toplantısında milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Buradaki toplantının ardından Başbakanlık konutunda Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile basın toplantısı düzenleyen Stoltenberg, NATO'nun, Duma'da yaşanan kimyasal saldırı sonrasında ABD'nin İngiltere ve Fransa ile Suriye’ye yönelik düzenlediği hava operasyonu desteklediğini ve kimyasal silahların kullanılmasının kabul edilemez olduğunu kaydetti.

TÜRKİYE-YUNANİSTAN ARASINDAKİ SORUNLAR

Stoltenberg, Yunan muhabirin, Türkiye ile Yunanistan arasındaki yaşanan gerginlik hakkında ne düşündüğüne yönelik sorusunu da şöyle cevapladı:

"İki ülke de değerli müttefiktir. Komşu olarak aralarında görüşerek iyi geçinmeleri gerekir. Kendi aralarında görüşmelerine sevindim. NATO olarak duruma müdahale etmemiz birşey fayda etmez. Sorunlarını kendi aralarında çözmeleri gerekir."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.