SON DAKİKA
Hava Durumu

PKK'lı Karayılan çılgına döndü:"Asker sizi tavşan gibi avlıyor"

Türk Silahlı Kuvvetleri, 3-21 Ağustos tarihleri arasında 98 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklarken, güvenlik birimlerince deşifre edilen telsiz konuşmalarında, Murat Karayılan'ın korku dolu sözleri ortaya çıktı…

Haber Giriş Tarihi: 23.08.2017 11:00
Haber Güncellenme Tarihi: 23.08.2017 11:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
PKK'lı Karayılan çılgına döndü:"Asker sizi tavşan gibi avlıyor"

Güneydoğu'da hendek olaylarında halktan destek bulamayan, son günlerde güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla ağır darbe yiyen PKK'daki çaresizlik ve çırpınış telsize yansıdı. Operasyonlardaki başarılı sonuçlar örgütün Kandil'deki elebaşlarından Murat Karayılan’ı adeta çılgına döndürdü. Geçen yıl sözde özerlik ilanıyla Güneydoğu'da insanların hayatını kabusa çeviren terör örgütü PKK'daki çöküş son günlerde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarla iyice hızlandı. İstihbarat birimlerinin hazırladığı rapora göre; terör örgütü PKK son 3 yılda etkinliğini yüzde 80 oranında kaybetti.

'DEPOLARIMIZ YOK OLDU'

Güvenlik birimlerince deşifre edilen telsiz konuşmalarında, 'Cemal' kod adlı Murat Karayılan'ın eylem yapamaz hale gelen teröristleri becerisizlik, taktik geliştirmemekle suçlayıp 'Cezasını çekersiniz' diyerek infaz edilecekleri tehdidinde bulunduğu ortaya çıktı.

İşte Murat Karayılan'ın Türkiye sınırları içinde bulunan örgüt mensuplarına yönelik yaptığı o konuşma:

Gün geçmiyor ki bir grup heval asker pususuna düşmesin. 'Hepsi imha olmuş' raporu veriyor. TC askeri artık eski asker değil. Onlar taktik değiştirdi. Eskiden biz onların üzerine gidiyorduk. Şimdi onlar arayıp sizi buluyor. Kendinizi gizleyemiyorsunuz. Asker sizi kevroşk (tavşan) gibi avlıyor.

Mühimmat depolarımız yok oldu. Erzak depolarımız yok oldu. Rojava'dan başka gelen yok. Siz ne yapıyorsunuz ? Yeni katılanların çoğu ya öldü ya da kaçtı. Adamları elinizde tutamıyorsunuz, sahip olamıyorsunuz. Kimsenin gözyaşına bakmam, acımam. Ölülerin hesabını veremez hale geldik. Avrupa bir yandan, aileler bir başka yandan. Kimi nereye gömdüğünüzü bile bilmiyoruz. Asker sizi dinliyor, gözlüyor, tavşan gibi avlıyor.


İNFAZ VE İÇ HESAPLAŞMA ARTIYOR

Güvenlik güçlerinin hazırladığı raporda, "Son yılların en büyük darbesini alan ve elemanlarının büyük bölümünü yitiren PKK özellikle lider kadrosundaki kayıplarıyla zor durumda. Türkiye'den ve Avrupa'dan yeni katılım olmaması nedeniyle bu kayıplarını da tamamlayamayan PKK'da iç hesaplaşma ve infazların yaşandığı belirlenmiştir" ifadesi yer aldı.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.