SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye, Balkan Ülkeleri Tatbikatı'na katılıyor

Türkiye, Balkan Ülkeleri Özel Kuvvetler Tatbikatı'nda!

Haber Giriş Tarihi: 17.09.2020 22:58
Haber Güncellenme Tarihi: 17.09.2020 23:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türkiye, Balkan Ülkeleri Tatbikatı'na katılıyor

Türkiye ve Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'deki gelişmeler devam ederken Romanya’da Balkan Ülkeleri Özel Kuvvetler Tatbikatı'nın başladığı öğrenildi.

Balkan Ülkeleri Özel Kuvvetler Tatbikatı, 14 Eylül 2020'de başlarken, Türkiye de 12 personel ile tatbikata katılım gösteriyor. 25 Eylül 2020'ye kadar devam edecek olan tatbikata Yunanistan da katılıyor.

BALKAN ÜLKELERİ ÖZEL KUVVETLER TATBİKATI

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bugün Balkan Ülkeleri Özel Kuvvetler Tatbikatı ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Balkan Ülkeleri Özel Kuvvetler Tatbikatı Türkiye, Romanya, Yunanistan, Bulgaristan, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya'dan Özel Kuvvet unsurlarının katılımıyla 14-25 Eylül 2020 tarihleri arasında Romanya'da icra edilmektedir.

Tatbikatın maksadı; Balkan ülkelerinin Özel Kuvvetleri arasında dostluk, iş birliği ve koordinasyonu geliştirmek, karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak, birlikte harekât icra edebilme kabiliyetlerini geliştirmektir. Romanya Özel Kuvvetler Komutanlığı ev sahipliğinde icra edilmekte olan tatbikata Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığından; 1 özel kuvvet timi, 1 karargâh personeli olmak üzere toplam 12 personel ile katılım sağlanmaktadır."


En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.