SON DAKİKA
Hava Durumu

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106'ncı yıl dönümü coşkuyla kutlanacak

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106'ncı yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü programı açıklandı. Programa göre kutlamalar, koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2021 11:47
Haber Güncellenme Tarihi: 19.03.2021 11:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106'ncı yıl dönümü coşkuyla kutlanacak

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106'ncı yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü programı açıklandı. Programa göre Türkiye'deki kutlamalar, koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106'ncı yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü tören programı dün açıklandı. Kahraman Türk askerinin dünyanın en güçlü donanmalarına geçit vermeyerek yazdığı Çanakkale Destanı'nın 106 yıllık haklı gururu, Çanakkale’de bir kez daha yaşanacak. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan törenler, 18 Mart günü sabah saat 10.00'da, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasıyla başlayacak.

ETKİNLİKLER

Şehitler Abidesi'nde devam edecek 18 Mart törenleri, saat 12.00'de çelenk sunumuyla başlayacak. Saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağının göndere çekilmesinin ardından program, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop'un günün anlam ve önemini belirten konuşmalarıyla devam edecek. Protokol konuşmalarının ardından şehitler için Kuran-ı Kerim okunacak. Şehitlik defteri imzalanıp, kabirlerine karanfil bırakılarak Mobil Müze gezilecek. Çanakkale Boğazı'nda, Deniz Kuvvetleri geçit töreni sonrasında "Türk Yıldızları" gösterisi gerçekleştirilecek.

"Çanakkale Şehitler Abidesi 81 Genç 81 Bayrak Programı" kapsamında 7 genç tarafından 7 bayrak teslimi töreniyle program sona erecek.

https://youtu.be/rxW0xq-wLI8
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.