SON DAKİKA
Hava Durumu

ABD Savunma Bakanı: Ukrayna'nın hedefine ulaşması için elimizden geleni yapacağız

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanı Lloyd Austin, Ukrayna'da savaşın durumunun değiştiğine dikkat çekerek Ukrayna'nın hedefine ulaşması için ABD'nin elinden geleni yapacağını belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 25.04.2022 19:33
Haber Güncellenme Tarihi: 25.04.2022 19:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
ABD Savunma Bakanı: Ukrayna'nın hedefine ulaşması için elimizden geleni yapacağız

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanı Lloyd Austin, Ukrayna'da savaşın durumunun değiştiğine dikkat çekerek; Kıyiv'in hedefine ulaşması için ABD'nin elinden geleni yapacağını belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanı Lloyd Austin ve Dışişleri Bakanı Antony Blinken, dün Kıyiv'de Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodıımır Zelenskıy ile görüşmesinin ardından, 25 Nisan 2022 tarihinde Polonya’da basın açıklaması gerçekleştirdi. Zelenskıy’ın Rusya'nın işgaline karşı savaşında kazanmaya kararlı olduğunu aktaran Austin, Ukrayna'nın hedefine ulaşması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ifade etti.

ABD: UKRAYNA'NIN HEDEFİNE ULAŞMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Zelenskıy'ın kazanma anlayışına sahip olduğunu vurgulayan Austin, "Biz de onların kazanmaları için destek sağlamak isteyen düşünce yapısına sahibiz" şeklinde konuştu.

Austin, Donbas'ın doğusundaki endüstriyel merkezine odaklanmak isteyen Rusya'nın, kuzeydeki ormanlık bölgelerinden çekildiğini belirtti ve Ukrayna'da savaşın durumunun değiştiğine dikkat çekti.

Bunun sonucu olarak ülkenin askeri ihtiyaçlarının da değiştiğini belirten Austin, Zelenskıy’ın daha çok tank, top ve diğer mühimmatlara odaklandığını ifade etti. Kazanmanın ilk adımı, kazanılabileceğine inanmak olduğunu hatırlatan Austin, desteğe ve doğru ekipmana sahip olunduğu durumda kazanmaya inancının olduğunu söyledi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.