SON DAKİKA
Hava Durumu

Antalya’da Türk Dünyası Sağlık Akademisi kuruldu

Antalya’da Türk Dünyası Sağlık Akademisi kuruldu

Haber Giriş Tarihi: 26.10.2021 01:00
Haber Güncellenme Tarihi: 26.10.2021 01:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Antalya’da Türk Dünyası Sağlık Akademisi kuruldu

Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Sağlık Akademisi, Antalya'da kuruldu. Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Avrasya Sağlık ve Sosyal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen ilk genel kurul toplantısıyla faaliyete geçti. Toplantıya Kırgızistan Cumhuriyeti Eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Talantbek Batıraliyev katıldı.

Antalya’da Türk Dünyası Sağlık Akademisi kuruldu. Toplantıya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Kırgızistan Cumhuriyeti Eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Talantbek Batıraliyev ve Avrasya Sağlık ve Sosyal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Aynur Feyzioğlu katıldı.

Prof. Dr. Cevdet Erdöl, genel kurulda yaptığı konuşmada, akademinin Türk dünyası ve akraba toplulukları arasında sağlık alanında bilimsel ve akademik işbirliğinin geliştirilmesi bakımından tarihsel ve sevindirici bir adım olduğunu söyledi. Sağlık Akademisi tedavi, eğitim, staj, doktora gibi konularda faaliyet yapacak. Sağlık Bilimleri Üniversitesinin Rektörü Erdöl, yapılacak çalışmalar ile Türk Cumhuriyetleri ve akraba topluluklarının tedavi, eğitim, staj, doktora gibi konularda cazibe merkezi haline getirileceğini aktardı.

İKİ ÜLKE ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Doç. Dr. Aynur Feyzioğlu da Orta Asya'daki Türk Devletlerinin tıp alanında dünya ile iletişime geçmesi ve gelişmeleri takip ederek sağlık sistemlerini entegre etmesinin önemli olduğunu vurguladı. Genel kurulda hazırlanan protokol, Prof. Dr. Cevdet Erdöl ve Kırgızistan Cumhuriyeti Eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Talantbek Batıraliyev arasında imzalandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.