SON DAKİKA
Hava Durumu

Avusturya Başbakanı Nehammer Putin ile görüştü: İyimser değildi zor bir görüşme oldu

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmeni zorlu geçtiğini görüşmeden çıkarabileceği iyimser düşüncelerinin olmadığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 12.04.2022 20:51
Haber Güncellenme Tarihi: 12.04.2022 20:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Avusturya Başbakanı Nehammer Putin ile görüştü: İyimser değildi zor bir görüşme oldu

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Moskova'da görüştü. Nehammer, görüşmenin zorlu geçtiğini görüşmeden çıkarabileceği iyimser düşüncelerinin olmadığını aktardı.

Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, cumartesi günü Kıyiv’e yaptığı ziyaretin ardından 11 Nisan 2022 tarihinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le Moskova’da görüştü. Nehammer görüşmenin ardından yaptığı açıklamada "Putin ile görüşmemiz direkt, açık ve zorluydu..." ifadelerini kullandı. Görüşmeden iyimser bir fikir çıkmadığını kaydetti.

Karl Nehammer görüşmeyle ilgili olarak, "Savaşın bitirilmesi için Putin'le konuştum ve savaşlarda iki tarafın da kaybettiğini söyledim. Kıyiv'e yaptığım ziyaretten sonra Moskova'ya da gitmek, görevimi tamamlamak istemiştim ve elimden geleni yapmış oldum" şeklinde konuştu.

NEHAMMER: İNSANLAR HAYATLARINI KAYBETTİĞİ SÜRECE YAPTIRIMLAR DEVAM EDECEK

Görüşmede, Buça başta olmak üzere Ukrayna'da işlenen savaş suçlarının da ele alındığını söyleyen Nehammer, "Başkan Putin'e Ukrayna'da insanlar hayatlarını kaybettiği sürece, Rusya'ya karşı yaptırımların devam edeceğini ve daha da ağırlaşacağını açık bir şekilde dile getirdim" ifadesini kullandı.

PUTİN, ERDOĞAN İLE GÖRÜŞECEK

Karl Nehammer ayrıca, İstanbul'da başlayan barış görüşmelerine Putin'in hala güvendiğini, bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceğini söylediğini, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ile birebir görüşme teklifine ise herhangi bir tepki vermediğini söyledi.

Avusturya Başbakanı Nehammer, bu ziyaret ile savaş başladıktan bu yana Putin'le yüz yüze görüşen ilk Avrupalı Başbakan oldu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.