SON DAKİKA
Hava Durumu

Bakan Çavuşoğlu, Türkiye-Ukrayna ortak strateji toplantısına katılmak üzere Lviv'de

Bakan Çavuşoğlu, Türkiye-Ukrayna ortak strateji toplantısına katılmak üzere Lviv'de

Haber Giriş Tarihi: 07.10.2021 14:59
Haber Güncellenme Tarihi: 07.10.2021 15:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Bakan Çavuşoğlu, Türkiye-Ukrayna ortak strateji toplantısına katılmak üzere Lviv'de


Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere Ukrayna'nın Lviv kentinde gitti. Türkiye-Ukrayna 9. Ortak Stratejik Planlama Grubu Toplantısı'na katılacak olan Çavuşoğlu, Lviv'de Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba ile bir araya geldi.Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Ukrayna'nın Lviv kentinde temaslarda bulunacak. Çavuşoğlu, Lviv ziyaretini sosyal medyadan duyurarak, "Türkiye-Ukrayna 9. Ortak Stratejik Planlama Grubu Toplantısını gerçekleştirmek ve Lviv Üniversitesi’nde konuşma yapmak üzere Ukrayna'dayız" ifadelerini kullandı.

Bakan Çavuşoğlu'nu karşılayan Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba da, "Türk meslektaşımı ve arkadaşımı Lviv'de ağırlamaktan memnun oldum. Diplomatik coğrafyamızı genişletin. Stratejik ortaklığımızı güçlendirmeye yönelik görüşmeler, iş dünyası ve öğrencilerle toplantılar, önemli tarihi yerleri ziyaret etme dahil iki heyecan verici gün yaşanacak" dedi.

LVİV'DE TÜRKİYE VE UKRAYNA HEYETLERİ ARASINDA GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lviv temaslarında ilk olarak, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba ile ikili görüşme yaptı. Ardından heyetler arası görüşme gerçekleşti.Daha sonra bakanlar, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ile Ukrayna Dışişleri Bakanlığı arasında 2022-2023 yılları İstişareler Planı'nına imza atıldı.

TÜRKİYE-UKRAYNA 9. ORTAK STRATEJİK PLANLAMA GRUBU TOPLANTISI

Çavuşoğlu, Lviv'de Türkiye-Ukrayna 9. Ortak Stratejik Planlama Grubu Toplantısına katılacak. Toplantıda, Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey’in görüşmeleri ele alınacak. Öte yandan, görüşmelerde küresel ve bölgesel politikalar değerlendirilecek.Bakan Çavuşoğlu, bugün Ukrayna Lviv Üniversitesinde konuşma yapacak.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.