SON DAKİKA
Hava Durumu

Çin, helal organ reklamına mı başladı?

Çin, helal organ reklamına mı başladı?

Haber Giriş Tarihi: 14.08.2020 19:47
Haber Güncellenme Tarihi: 14.08.2020 21:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Çin, helal organ reklamına mı başladı?

Doğu Türkistan halkının sesini duyurmak için kurulan Uygur Hareketi İcra Direktörü Rushan Abbas, Müslüman Uygur Türklerine yönelik baskı ve zulümlere dikkat çeken bir açıklama yaptı. Çin hükumetinin hapishanelerde ve toplama kamplarında yaşamını yitiren Müslüman Uygurların organlarını, organ kaçaklığı piyasasında sattığına dikkat çeken Abbas, "Çin, helal organ naklinin reklamını dahi yapıyor." dedi.

DOĞU TÜRKİSTAN'DA GERÇEKLEŞEN SİSTEMATİK BASKILAR

Uygur Hareketinin İcra Direktörü ve kurucusu Rushan Abbas, İslam ülkelerinin Doğu Türkistan’da yaşanan soykırım karşısındaki tutumlarını değerlendiren bir açıklama yaptı. Abbas, ana vatanı Doğu Türkistan’da camilerin ve kutsal mekanların buldozerlerle yerle bir edildiğini ifade ederek, “İslam dinine inanmak Uygurlar ve diğer Türk toplulukları için yasaklandı. 'Selamün Aleyküm' demek bile suç kabul edildi. Evlerden Kur’an-ı Kerimler toplandı, seccadeler alınıp götürüldü ve yakılarak yok edildi” diye konuştu.

Uygurların sadece dini mensubiyetleri ve Türk olmaları nedeniyle hapishanelere, toplama kamplarına sürüldüğüne dikkat çeken Abbas, “Oralarda insanlara akla hayale gelmedik işkenceler yapıldı. Kamplardan çıkarılanlar fabrikalarda köle gibi çalıştırılmaya başlandı” dedi.

ÇİN KURANI YENİDEN YAZMAYA KALKTI!

Komünist Çin partisinin İslam dinini yok etmek ve ona inanları asimile etmek için Kur’an-ı Kerim’i yeniden yazmaya dahi kalktığını söyleyen Rushan Abbas, “Uygur kadınları zorla kısırlaştırıldı, Uygur bebeklerin doğmalarına izin verilmedi. Uygur erkekler Nazilerden ilham alınarak kurulmuş toplama kamplarına gönderilirken, Uygur kadınlar Çinli erkeklerle zorla evlendirildi. Genç kızlar zorla Çinli erkeklerle evlendirildi, karşı çıkanlar kamplara gönderildi.” dedi.

ÇİN KOMÜNİST PARTİSİ, "HELAL ORGAN NAKLİ" REKLAMI YAPIYOR

Uygurların bugün İslam Dünyasından yeterli desteği görememenin burukluğunu yaşadığını söyleyen Abbas, “Biz inanıyoruz ki bugün Müslüman dünyası da Çin’in sürdürdüğü ağır propagandanın kurbanı haline gelmiştir. Biz Müslüman dünyasını harekete geçmeye, doğrunun ve mazlumların yanında olmayan Müslüman Uygurların çektikleri acıları görmeye çağırıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.