SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Şansölyesi Merkel ile görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Almanya Şansölyesi Angela Merkel videokonferans yöntemi ile bir görüşme gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Türkiye ile Almanya arasındaki iş birliğini geliştirecek hususların ele alındığını bildirdi.

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2021 22:27
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2021 22:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Şansölyesi Merkel ile görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Almanya Şansölyesi Angela Merkel videokonferans yöntemi ile bir görüşme gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Türkiye ile Almanya arasındaki iş birliğini geliştirecek hususların ele alındığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile bugün videokonferans görüşmesi gerçekleştirdi. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, Türkiye ile Almanya arasındaki iş birliğini geliştirecek hususların ele alındığı görüşmede, Türkiye-AB ilişkileri başta olmak üzere bölgesel konular değerlendirildiği kaydedildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye-AB ilişkilerini olumlu bir gündemle ilerletmeye kararlı olduklarını belirterek, Mart Zirvesi'ne gidilen süreçte temasların artırılarak teknik görüşmeler yapılmasını temenni ettiklerini dile getirdi.

TÜRKİYE-AB ZİRVESİNE DAİR BEKLENTİ YİNELENDİ

AB'nin Türkiye'ye adil ve yapıcı yaklaşımının her iki tarafın da yararına olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Mart Mutabakatı'nın güncellenmesi noktasında gerekli çalışmalara bir an evvel başlanması gerektiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Portekiz'in dönem başkanlığı bitmeden bir Türkiye-AB Zirvesi düzenlenmesi beklentisini de yineledi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.