SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AB Konseyi Başkanı Michel ile görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 18.09.2020 11:36
Haber Güncellenme Tarihi: 18.09.2020 11:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AB Konseyi Başkanı Michel ile görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile dün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefonda görüştü. İletişim Başkanlığından konu ile ilgili yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AB Konseyi Başkanı Michel, Türkiye-AB ilişkilerini ve Doğu Akdeniz başta olmak üzere bölgesel gelişmeleri ele aldı. 

OBJEKTİF VE TUTARLI OLUN ÇAĞRISI

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB kurumlarına ve üye ülkelerine yönelik Doğu Akdeniz başta olmak üzere bütün bölgesel konularda kışkırtmalara aldanmadan objektif ve tutarlı bir duruş çağrısını tekrar dile getirdi.

TÜRKİYE'NİN MENFAATLERİ HER ZAMAN KORUNACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin samimi bir diyalog ve hakkaniyete dayalı müzakere ile tüm tarafların haklarının korunduğu bir çözüme açık olduğunu vurguladı. Ayrıca Erdoğan, yok sayma girişimlerine ve tek taraflı adımlara karşı Türkiye'nin tüm hak ve menfaatlerini her zaman ve her yerde korumaya kararlılıkla devam edeceklerini bildirdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.