SON DAKİKA
Hava Durumu

Diyanet İşleri Başkanlığı, umre ve hac açıklaması yaptı

Diyanet İşleri Başkanlığı, hac ve umre ibadetleri ile ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada, koronavirüs nedeniyle ertelenen hac ibadeti kuraları ile ilgili, "2020 yılı hac ibadeti Kovid-19 salgını nedeniyle yapılamadığı için hacı adaylarının kura ve kayıt hakları 2021 yılı için de devam etmektedir." denildi.

Haber Giriş Tarihi: 09.03.2021 12:46
Haber Güncellenme Tarihi: 09.03.2021 12:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Diyanet İşleri Başkanlığı, umre ve hac açıklaması yaptı

Diyanet İşleri Başkanlığı, hac ve umre ibadetleri ile ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada, koronavirüs nedeniyle ertelenen hac ibadeti kuraları ile ilgili, "2020 yılı hac ibadeti Kovid-19 salgını nedeniyle yapılamadığı için hacı adaylarının kura ve kayıt hakları 2021 yılı için de devam etmektedir." denildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, hac ve umre ibadetleri ile ilgili bugün bir açıklama yayımladı. Umrenin bu yıl da koronavirüs nedeniyle yapılamayacağı belirtilen açıklamada, 2020 yılı hac ibadeti yapılamadığı için hacı adaylarının kura ve kayıt haklarının 2021 yılında da devam edeceği bildirildi.

SUUDİ ARABİSTAN İLE GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Diyanet İşleri Başkanlığının yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

"2021 yılı hac ve umre ibadetleriyle ilgili vatandaşlarımızdan gelen yoğun sorular üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. 2020 yılı hac ibadeti Kovid-19 salgını nedeniyle yapılamadığı için hacı adaylarının kura ve kayıt hakları 2021 yılı için de devam etmektedir. Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı ile 2021 yılı hac ibadetine ilişkin görüşmeler sürmektedir. Görüşmeler neticesinde alınacak kararlar kamuoyu ile paylaşılacaktır.

UMRE YAPILAMAYACAK

Ayrıca Suudi Arabistan'ın normalleşme sürecini Ramazan Bayramı sonrasına ertelemesi nedeniyle ülkemizden umre ziyaretleri de yapılamayacaktır."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.