SON DAKİKA
Hava Durumu

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde koronavirüs vaka sayısı sıfırlandı!

Türkiye'de koronavirüsle mücadele devam ederken sevindirici haber Diyarbakır'dan geldi. Diyarbakır'ın 120 bin nüfuslu Bilmil ilçesinde bir gün içerisinde hiç koronavirüs vakası yaşanmadı. Hastanede yatan 1 kişinin de taburcu edilmesinden sonra ilçede koronavirüs vakası tamamen bitmiş olacak.

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2021 20:58
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2021 20:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde koronavirüs vaka sayısı sıfırlandı!

Türkiye'de koronavirüsle mücadele devam ederken sevindirici haber Diyarbakır'dan geldi. Diyarbakır'ın 120 bin nüfuslu Bismil ilçesinde bir gün içerisinde hiç koronavirüs vakası yaşanmadı. Hastanede yatan 1 kişinin de taburcu edilmesinden sonra ilçede koronavirüs vakası tamamen bitmiş olacak.

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, Bismil'de son 1 günde koronavirüs vakası yaşanmadığını bildirdi. Türkmen, bir süre önce artış gösteren vaka sayıları üzerine, filyasyon ekiplerinin sayısını artırarak bu başarıyı sağladıklarını belirtti. Türkmen, konu ile ilgili bugün yaptığı açıklamada, "Bir gün içinde hiç vakanın olmadığı günü yaşadık. İnşallah bunu önümüzdeki dönemde de artan denetimlerle sürdürmek istiyoruz. Bismil Devlet Hastanesi'nde yatan bir hastamız var onu da taburcu ettikten sonra inşallah bir daha Covid-19 nedeniyle hastanemizde yeni bir hastanın olmayacağını umut ediyoruz" diye kaydetti.

"FİLYASYON EKİPLERİNİN BAŞARISI"

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Türkmen, vaka sayısının sıfırlanmasında filyasyon ekiplerinin büyük başarısı olduğuna dikkat çekerek "Covid-19 ile mücadele noktasında emniyet, jandarma ve zabıta ekiplerinin de aralarında olduğu görevlilerin sokakta denetimleri artırdı. Filyasyon ekiplerimiz Türkiye ortalamasının çok üzerinde çalışıyor. 2-3 saat gibi bir ortalamada hasta olan vatandaşlarımızın temaslılarına ulaşıp, gereken tedbirleri alıyoruz. Bu noktada bu ekiplerin başarısıyla beraber hasta sayısı hızla azaldı. Bu hafta ilk defa sıfır vakayı gördük. Bir gün içinde hiç vakanın olmadığı günü yaşadık. İnşallah bunu önümüzdeki dönemde de artan denetimlerle sürdürmek istiyoruz. Bismil Devlet Hastanesi'nde yatan bir hastamız var, onu da taburcu ettikten sonra İnşallah bir daha Covid-19 nedeniyle hastanemizde yeni bir hastanın olmayacağını umut ediyoruz" diye konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.