SON DAKİKA
Hava Durumu

Emel Fikir ve Kültür Konferanslarında bu hafta "Moğolların Deşt-i Kıpçak Seferi" konuşulacak

Emel Fikir ve Kültür Konferanslarında bu hafta "Moğolların Deşt-i Kıpçak Seferi" konuşulacak

Haber Giriş Tarihi: 03.03.2021 11:11
Haber Güncellenme Tarihi: 03.03.2021 11:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Emel Fikir ve Kültür Konferanslarında bu hafta "Moğolların Deşt-i Kıpçak Seferi" konuşulacak

Emel Kırım Vakfınca düzenlenen Emel Fikir ve Kültür Konferansları’nda bu hafta, korku hikayeleri yazarı, Tarih doktoru adayı, Kırım Haber Ajansı (QHA) Türkçe Sayfa Editörü Mehmet Berk Yaltırık, "Moğolların Deşt-i Kıpçak Seferi" konulu konferans verecek.

Emel Fikir ve Kültür Konferansları’nın bu hafta pazar günü gerçekleşecek toplantısının konuğu Mehmet Berk Yaltırık olacak. 7 Mart 2021 tarihi saat 17.00’de Zoom üzerinden düzenlenecek olan konferansa dair ayrıntılar, Emel Kırım Vakfı Facebook sayfası üzerinden yayımlanacak.

MEHMET BERK YALTIRIK

Tarihçi ve korku-fantastik hikâye yazarı. FABİSAD’lı. 19 Temmuz 1987’de doğdu. 2010’da Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede, Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı Tarih Anabilim Dalı’nda Genel Türk Tarihi alanında, “Moğolların Deşt-i Kıpçak Seferleri” teziyle yüksek lisansını tamamladı. Çeşitli internet sitesi ve fanzinlerde, araştırma yazıları ve hikâyeleri yayınlandı. Gölge e-Dergi ve Kayıp Rıhtım’da yazıyor. Kırım Haber Ajansı’nın (QHA) da Türkçe sayfa editörlerinden.

“Anadolu Korku Öyküleri-2” (Bilgi Yayınevi), "Anadolu Korku Öyküleri-3-Yılgayak" (Bilgi Yayınevi), "Karanlık Yılbaşı Öyküleri-Aralıktan Sızan Karanlık" (Bilgi Yayınevi), “Gio Ödülleri 2013 Seçilmiş Öyküler” (İthaki Yayınları), “Güçoburlar” (Doğan Kitap), “Seyfettin Efendi ve Esrarengiz Hikâyeleri-1”, “Aşkın Karanlık Yüzü” (İthaki Yayınları) çalışmalarında yer aldı. “Yedikuleli Mansur” (İthaki Yayınları) romanının yazarı. “Türk Kültüründe Hortlak-Cadı İnanışları“ ve “Eski İstanbul Kabadayısı Figürü ve Bir Şehrin Yaşadığı Değişimler” adlı makalelerin müellifi. Devrim Kunter’in Seyfettin Efendi çizgi romanlarının bazı ciltlerinde danışmanlık yaptı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.