SON DAKİKA
Hava Durumu

Ermeniler PKK/YPG desteğiyle 'tabur' kurdu!

Haber Giriş Tarihi: 24.04.2019 15:36
Haber Güncellenme Tarihi: 24.04.2019 15:36
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ermeniler PKK/YPG desteğiyle 'tabur' kurdu!

1915 Olayları sonrasında Suriye ve Lübnan’a göç eden Ermenilerin torunları Türkiye’ye karşı terör örgütü PKK/PYD çatısı altında yeniden örgütleniyor.

Türkmeneli Cephesi’nin sitesinde yer alan habere göre daha önce değişik terörist gruplarla birlikte olan Ermeniler bu kez kendi sözde taburlarını kuruyor. Yaklaşık 200 kişiden oluşan grup, 1915 Olaylarının yıl dönümü dolayısıyla bugün faaliyete başladığını ilan etti. Terör örgütünün yayın organlarına göre Ermeni gruba Suriye’de öldürülen TKP/ML TİKKO’lu terörist Nubar Ozanyan’ın (Orhan Bakırcıyan) adı verildi.

http://qha.com.tr/haberler/siyasi-ajandalarin-odagindaki-tarih-24-nisan-1915-te-neler-olmustu/24749/ KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Taburun sözde elebaşılarından Masis Otanyaf, Suriye’de Kamışlı, Haseke, Serekaniye, Dırbesiye ve Amude gibi kentlere dağılan Ermenileri bir araya getirdiklerini söyledi.

Askeri ve ideolojik eğitim alan teröristlerin karargâhının duvarlarında da ilginç resimler yer alıyor. Bunlardan birinin 1982 yılında 9 kişinin yaşamını yitirdiği 72 kişinin de yaralandığı Esenboğa saldırısını gerçekleştiren ASALA üyesi terörist Levon Ekmeçiyan’ın fotoğrafı olduğu görülüyor.

Teröristler, karanlık bir suikaste kurban giden gazeteci Hrant Dink’in fotoğraflarını da kara propaganda için kullanıyor.

HEDEFLERİ TÜRKİYE

Teröristler hedeflerinin Türkiye olduğunu da gizlemiyor. Kendince tehditler savuran terörist Masis Otanyaf, “Ermenilere yaşatılan kara günün hesabını kimse vermiyor. Bunun şu anki muhatabı Türkiye’dir. Fakat onların bize ve diğer halklarımıza nasıl yaklaştıklarını görüyoruz. Onun için onlardan bir şey beklemiyoruz. Ezilen halklara yaşatılanların hesabını biz soracağız. Bu da onun bir başlangıcıdır. Halklarımıza kutlu olsun” dedi.

http://qha.com.tr/haberler/ypg-pkk-ve-deas-arasinda-kirli-pazarlik/7085/ DAĞLIK KARABAĞ’DA DA…

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmaların sürdüğü Dağlık Karabağ’a da giden PKK’lılar, işgalci gruplara destek vermişti. Kandil ve Kamışlı’dan gelen birlikler Ağrı’dan Ermenistan’a geçmişti. Sevan Gölü bölgesinden PKK’ya ayrılan Vardenes Kampı’na geçen 400 kişilik terör grubu, Karabağ’da savaşın şiddetlenmesiyle birlikte sıcak bölgelere gönderilmişti

‘TECRÜBELİLER’ SEÇİLİYOR

Kandil’in talimatı dâhilinde Ermenistan saflarında savaşmaya giden teröristler bomba ve sabotaj konusunda eğitimliler arasından seçilmişti. PKK terör örgütü içerisinde Ermeni asıllı kişilere ait olan ‘Ağrı Kartalları’ isimli birliğin Livan Karadağ, Hemaran Kervaçiyan ve Servet Bagopşin isimli 3 terörist Ağrı’dan Ermenistan’a geçen gruba kılavuzluk etmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.