SON DAKİKA
Hava Durumu

Ermenistan Ordusu, Başbakan Paşinyan’ı istifaya çağırdı

Ermenistan Genelkurmay Başkanı ve üst rütbeli komutanlar, Başbakan Nikol Paşinyan’ı istifaya davet eden bir bildiri yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 25.02.2021 11:48
Haber Güncellenme Tarihi: 25.02.2021 12:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ermenistan Ordusu, Başbakan Paşinyan’ı istifaya çağırdı

Ermenistan Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan ve üst rütbeli komutanlar, Başbakan Nikol Paşinyan’ı istifaya davet eden bir bildiri yayımladı. Paşinyan ise ülkede darbe girişiminin olduğunu söyleyerek destekçilerinden sokağa çıkmasını istedi.

Ermenistan Genelkurmay Başkanı ve üst rütbeli komutanlar, bugün Başbakan Nikol Paşinyan’ı istifaya çağıran bir bildiri yayımladı. Bildiride, Paşinyan hükumetinin kritik ve yeterli kararlar alamayacağı, bunlara haiz olmadığı belirtildi.

GENELKURMAY BAŞKANININ GÖREVDEN ALINDIĞINI DUYURDU

Ermenistan Başbakanı Paşinyan ise ordunun istifa bildirisinin kendisine yönelik bir darbe girişimi olduğunu ve destekçilerini sokağa çıkmaya çağırdığını duyurdu. Ayrıca Paşinyan, Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan’ı görevden aldığını duyurdu.

ORDUYA ÜLKENİN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAYA DEVAM EDİN ÇAĞRISI

Öte yandan Paşinyan, orduyu Ermenistan'a hizmet etmeye ve ülkenin güvenliğini sağlamaya devam etmeye çağırarak, "Ordunun siyasi süreçlere katılmasına izin verilmez." diye bildirdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.