SON DAKİKA
Hava Durumu

Erşat Salihi'den IŞİD zulmüne uğrayan Telaferli 400 Türkmen kadın için Türkiye'ye yardım çağrısı

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Başkanı Erşat Salihi, IŞİD zulmüne uğrayan Telaferli 400 Türkmen kadın için Türkiye'ye acil yardım çağrısında bulundu. Afrin'deki 400 Türkmen kadının ailelerine kavuşturulması için Türkiye'nin Dışişleri Bakanlığına çağrıda bulunan Salihi, "Dileğimiz, bu çağrımıza bir an önce kulak verilmesidir." dedi.

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2021 10:23
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2021 10:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Erşat Salihi'den IŞİD zulmüne uğrayan Telaferli 400 Türkmen kadın için Türkiye'ye yardım çağrısı


Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Başkanı Erşat Salihi, IŞİD zulmüne uğrayan Telaferli 400 Türkmen kadın için Türkiye'ye acil yardım çağrısında bulundu. Afrin'deki 400 Türkmen kadının ailelerine kavuşturulması için Türkiye'nin Dışişleri Bakanlığına çağrıda bulunan Salihi, "Dileğimiz, bu çağrımıza bir an önce kulak verilmesidir." dedi.Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi Türkiye'ye önemli bir yardım çağrısında bulundu. Türkmen lider Salihi dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının desteğini istedi.TÜRKMEN LİDER SALİHİ'DEN TÜRKİYE'YE TELAFERLİ KADINLAR İÇİN YARDIM ÇAĞRISI

Türkmen lider Salihi Türkiye Dışişleri Bakanlığından destek istediği açıklamasında, "IŞİD’in zulmüne maruz kalan ve Afrin’de Türk ordusunun şefkatli kollarında gözetim altında bulunan Telaferli 400 Türkmen kadının ailelerine kavuşması için, Türkiye Dışişleri Bakanlığı’na çağrıda bulunuyoruz. Dileğimiz, bu çağrımıza bir an önce kulak verilmesidir." ifadelerini kaydetti.En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.