SON DAKİKA
Hava Durumu

Eski ITC lideri Erşat Salihi yeniden Kerkük milletvekili seçildi

Irak'taki erken genel seçimlere katılım oranı yüzde 41 olarak açıklandı. Irak Türkmen Cephesinin eski genel başkanı ve Kerkük milletvekili Erşat Salihi Irak erken genel seçimlerinde Kerkük 2. bölgeden yeniden milletvekili seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 11.10.2021 10:43
Haber Güncellenme Tarihi: 11.10.2021 10:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Eski ITC lideri Erşat Salihi yeniden Kerkük milletvekili seçildi

Irak'taki erken genel seçimlere katılım oranı yüzde 41 olarak açıklandı. Irak Türkmen Cephesinin (ITC) eski genel başkanı ve Kerkük milletvekili Erşat Salihi Irak erken genel seçimlerinde Kerkük 2. bölgeden yeniden milletvekili seçildi.

Irak'ta, Ekim 2019'da, dönemin hükumetine karşı geniş çaplı gösteriler düzenlenerek, erken seçim yapılması talep edildi. Mustafa el-Kazımi başkanlığında kurulan hükumet, erken seçim tarihini 10 Ekim 2021 olarak duyurdu. Böylece Irak'ta, 2003'ten bu yana dün ilk kez erken genel seçim gerçekleştirildi. Irak Yüksek Seçim Komiserliği, ülkedeki seçimlere katılım oranını yüzde 41 olarak açıkladı. Resmi seçim sonuçlarının ise bugün açıklanması bekleniyor.

ESKİ ITC LİDERİ ERŞAT SALİHİ YENİDEN KERKÜK MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ

Ekim 2019’da dönemin hükumetine karşı patlak veren gösterilerden sonra ilk erken genel seçim özelliği taşıyan bu seçimlerde eski ITC lideri, Irak Türkmen Cephesi (ITC) Kerkük Milletvekili ve Irak Parlamentosu İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Erşat Salihi, Kerkük 2. bölgeden yeniden milletvekili seçildi. Erşat Salihi, seçim sonuçlarına ilişkin olarak, "Zafer Bizimdir! Kahraman milletimiz, zaferimizde bile bizi yalnız bırakmadı. Her zaman dediğimiz gibi; Kerkük’ün içinde tek bir Türkmen kalsa bile, bu memleket Türkmen memleketidir. Kutlu olsun hepimize…" ifadelerini paylaştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.