SON DAKİKA
Hava Durumu

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin'den örnek duruş: Çin’in zulümlerine göz yumamayız

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin Çin'in Uygurlara yönelik insan hakları ihllalerini eleştirerek dünyaya ders niteliğinde örnek bir duruş sergiledi. Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, ''Çin’in zulümlerine göz yumamayız. Ekonomik ve ticari çıkarlar bu denli bir zulmü görmemize engel olmamalı.'' dedi.

Haber Giriş Tarihi: 04.02.2021 15:18
Haber Güncellenme Tarihi: 04.02.2021 15:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Finlandiya Başbakanı Sanna Marin'den örnek duruş: Çin’in zulümlerine göz yumamayız


Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, Çin'in Uygurlara yönelik insan hakları ihlallerini eleştirdi. Başbakan Marin, ''Çin’in zulümlerine göz yumamayız. Ekonomik ve ticari çıkarlar bu denli bir zulmü görmemize engel olmamalı.'' dedi.Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, Çin'in Doğu Türkistan'daki Uygur Türklerine yönelik zulmüne karşı tepkisini ortaya koydu. Başbakan Marin, dün Twitter hesabından yaptığı bir açıklama ile Çin'in Doğu Türkistan'daki insan hakları ihlallerine son vermesi gerektiğini ve uluslararası toplumun bu insan hakları ihlallerine göz yummaması gerektiğini vurguladı."TİCARET VE EKONOMİ BU VAHŞETLERİ GÖRMEMEK İÇİ NEDEN DEĞİL"

Marin, insan haklarının tartışmanın merkezinde olması gerektiğini vurgulayarak, şöyle kaydetti:"Uluslararası toplum, Çin'in insan haklarını ayaklar altına alma ve azınlıkları ezme politikasına göz yumamaz. Ticaret ya da ekonomi bu vahşetleri görmezden gelmek için bir neden değil. İnsan hakları, ikili ve çok taraflı tartışmaların merkezinde yer almalıdır."En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.