SON DAKİKA
Hava Durumu

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1575 personel alımı başvuruları

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1575 personel alımı başvuruları

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2021 00:47
Haber Güncellenme Tarihi: 28.12.2021 00:47
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Gençlik ve Spor Bakanlığı 1575 personel alımı başvuruları

Gençlik ve Spor Bakanlığında 373 spor uzmanı, 50 psikolog, 500 gençlik danışmanı, 652 yurt yönetim personeli alınacak. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığa 1575 personel alınacağını duyurdu.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI YURT YÖNETİM PERSONELİ, PSİKOLOG VE GENÇLİK DANIŞMANI ALACAK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığa 373 spor uzmanı, 50 psikolog, 500 gençlik çalışanı ve 652 yurt yönetim personeli alınacağını bildirdi. Bakan Kasapoğlu'nun ilana ilişkin açıklaması şöyle:

Spor Uzmanı pozisyonları için; yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak. Gençlik Çalışanı pozisyonları için yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak. Ek olarak 5. Grup için Bakanlığımızca verilen gençlik liderliği sertifikasına sahip olmak.

Psikolog pozisyonları için; yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren psikoloji bölümlerinden mezun olmak. Yurt yönetim personeli pozisyonları için yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak.

Bu şartlara haiz adaylar başvurularını 24 Ocak - 28 Ocak tarihleri arasında e-devlet üzerinden Kariyer Kapısı adresi üzerinden yapabilecekler. Altını çizmek isterim ki Kariyer Kapısı üzerinden yapılmayan hiçbir başvuru dikkate alınmayacak.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.