SON DAKİKA
Hava Durumu

İç Anadolu'da 4 il için sıcak hava uyarısı

Meteoroloji, Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray'da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyretmesi bekleneceğini açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 04.09.2020 12:46
Haber Güncellenme Tarihi: 04.09.2020 12:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İç Anadolu'da 4 il için sıcak hava uyarısı

Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray'da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğünün internet sayfasında yer alan bilgiye göre, ülke genelinde etkili olan sıcak hava dalgası, yurt genelinde etkisini artırarak 5 Eylül'e kadar devam edecek.

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğünden 1 Eylül 2020 tarihinde yapılan açıklamada, Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray şehirleri için aşırı sıcaklık uyarısında bulunuldu. Bu bölgelerde yaşayan başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olanların dikkat etmesi gerektiği ifade edildi.

EYLÜL AYININ EN YÜKSEKLİK SICAKLIK DEĞERİ

Açıklamada uzun yılar sonra Eylül ayıda kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerine yaklaşıldığı belirtilen açıklamada, şunlar bildirildi:

"Hava sıcaklıklarının Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray'da eylül ayında kaydedilmiş uzun yıllar en yüksek sıcaklık değerlerine yaklaşması ve yer yer üzerine çıkması beklenmektedir. Sıcak hava dalgasından dolayı güneş ışınlarının dik geldiği 11.00 ila 16.00 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir."

Yarından itibaren sıcaklıkların azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.