SON DAKİKA
Hava Durumu

İletişim Başkanlığından Dünya Kadınlar Günü'ne özel şarkı ve klip

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir klip hazırladı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlı Fahrettin Altun, hazırlanan klibi sosyal medya hesabından, "Kadın demek hayat demek, aşk demek. Kadın demek emek ve umut demek, onur ve gurur demek. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun." mesajıyla paylaştı.

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2021 11:50
Haber Güncellenme Tarihi: 08.03.2021 11:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İletişim Başkanlığından Dünya Kadınlar Günü'ne özel şarkı ve klip

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir klip hazırladı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlı Fahrettin Altun, hazırlanan klibi sosyal medya hesabından, "Kadın demek hayat demek, aşk demek. Kadın demek emek ve umut demek, onur ve gurur demek. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun." mesajıyla paylaştı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında hazırladığı klibi yayınladı. "Kadın Demek" şarkısı ve klibinde, dünden bugüne kadınların aile ve toplum yaşamındaki yeri ile hayatın her alanına kattığı değere vurgu yapıldı. Kurtuluş Savaşı'ndan 15 Temmuz'a, Diyarbakır annelerinden koronavirüsle mücadeleye kadınların hikayesinin anlatıldığı klip, Kurtuluş Savaşı'nda cepheye mermi taşıyan kadınların görüntüleriyle başlıyor.

BAŞARILI KADINLARIN PORTRELERİNE YER VERİLDİ

Kovid-19 aşısını geliştiren Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucu ortağı Dr. Özlem Türeci'nin görüntüsünün de bulunduğu klipte ayrıca eğitimden sanata, bilimden sağlığa, spordan tarıma, hukuktan savunma ve emniyete kadar birçok alanda toplumun farklı kesimlerinden başarılı kadın portrelerine yer veriliyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.