SON DAKİKA
Hava Durumu

İşgalciler, sivillerin saklandığı okulu bombaladı: Ölü ve yaralılar var

Rus ordusu, Lugansk bölgesine havadan ve karadan saldırmaya devam ediyor. İşgalcilerin dün akşam saatlerinde, Lugansk bölgesinde bir okulu bombaladığı bildirildi.

Haber Giriş Tarihi: 08.05.2022 10:34
Haber Güncellenme Tarihi: 08.05.2022 10:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
İşgalciler, sivillerin saklandığı okulu bombaladı: Ölü ve yaralılar var

Rus ordusu, Lugansk bölgesine havadan ve karadan saldırmaya devam ediyor. İşgalcilerin dün akşam saatlerinde, Lugansk bölgesinde bir okulu bombaladığı bildirildi. Tahliye için uygun vakit bekleyen okulun bodrum katındaki 90 kişiden 60'ının öldüğü ve 30 kişinin de enkaz altından kurtarıldığı aktarıldı.

Rus işgalci güçleri, Lugansk bölgesinde Lisiçansk kentine bağlı Belogorovka köyünde, bodrum katında yaklaşık 90 kişinin saklandığı bir okulu bombaladı. Lugansk Askeri İdaresi Başkanı Sergiy Gayday (Serhıy Hayday) 7 Mayıs 2022 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Okulun bodrum katı yerli vatandaşlarımız için sığınacağı tek noktaydı. Ancak düşmanlar onu da yerle bir etti. Okulumuzun bodrum katında yaklaşık 90 sivil vardı ve bunlardan ancak 30'nu enkazdan kurtarabildik. Enkaz altında kalan 60 kişinin tamamı öldü. Bu, işgalci Rusların gerçek vahşetidir.” ifadesini kullandı.

SERGİY GAYDAY: İŞGALCİLER, NEREDEYSE TÜM KÖY SAKİNLERİNİN TEK BİR YERDE SIĞINDIĞI OKULU YOK ETTİ

Lugansk Askeri İdaresi Başkanı Sergiy Gayday Rusların acımasızca saldırısıyla ilgili, "İşgalciler, neredeyse tüm köy sakinlerinin tek bir yerde sığındığı okulu yok etti. Okulun bodrum katında saklanan vatandaşlarımız tahliye için uygun bir zamanı bekliyorlardı. Ama maalesef düşman bu imkanı da ellerinden aldı." ifadesini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.