SON DAKİKA
Hava Durumu

Kazakistan’da Türk Kupası futbol turnuvası düzenlendi

Kazakistan’da Türk Kupası futbol turnuvası düzenlendi

Haber Giriş Tarihi: 04.10.2021 16:55
Haber Güncellenme Tarihi: 04.10.2021 17:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kazakistan’da Türk Kupası futbol turnuvası düzenlendi

Kazakistan’ın başkenti Nur-Sultan’da 3 Ekim 2021 tarihinde Uluslararası Türk Akademisi (Turkic Academy) ve Kazakistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından Türk devletlerinin bağımsızlığının 30. yıl dönümü ve 3 Ekim Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Günü dolayısıyla “Astana Arena” stadında futbol turnuvası düzenlendi.

Turnuvaya Nur-Sultan’da Türk Cumhuriyeti devletlerinden Özbekistan, Azerbaycan, Macaristan, Kırgızistan, Türkiye ve Türkmenistan büyükelçiliklerinin yanı sıra uluslararası kuruluşlardan Uluslararası Türk Akademisi, Asya’da Etkileşim ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (CICA), İslami Gıda Güvenliği Teşkilatı ve Kazakistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığından oluşan takımlar ter döktü. Organizasyonda, Uluslararası Türk Akademisi Başkanı Darhan Kıdırali de sahaya çıktı.

Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekulı'nın sosyal medyadan aktardığı bilgilere göre, yarışmanın sonucunda; birinciliği Macaristan Cumhuriyeti’nin Nur-Sultan Büyükelçiliği, ikinciliği Kazakistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ve üçüncülüğü de Türk Akademisi aldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.