SON DAKİKA
Hava Durumu

Kazakistan, Ermenistan'ın bağımsızlığını kutladı!

Kazakistan’ın başkenti Nursultan'da şehrin en yüksek binalarından birisi dün Ermenistan'ın bağımsızlık yıl dönümü nedeniyle Ermenistan bayrağının renklerine büründü.

Haber Giriş Tarihi: 22.09.2020 10:17
Haber Güncellenme Tarihi: 22.09.2020 11:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kazakistan, Ermenistan'ın bağımsızlığını kutladı!


Kazakistan’ın başkenti Nursultan'da şehrin en yüksek binalarından birisi dün Ermenistan'ın bağımsızlık yıl dönümü nedeniyle Ermenistan bayrağının renklerine büründü.Ermenistan'ın 29. bağımsızlık yıl dönümü dolayısıyla Kazakistan'ın başkenti Nursultan'daki en yüksek binalardan biri Ermeni bayrağının renklerine boyandı ayrıca Kazakistan'ın Dışişleri Bakanlığı, sosyal medya hesapları üzerinden tebrik mesajı yayımlandı.

KAZAKİSTAN, AZERBAYCAN HALKINI ÜZDÜ

Kazakistan Dışişleri Bakanlığının tweeti üzerine Türk dünyasından pek çok kullanıcı tepkisini ortaya koydu. Kullanıcılar, "Azerbaycan'ın şehit verdiği bir günde kardeş Kazakistan'ın Ermenistan'ı tebrik etmesi yakışmadı" , "Kazakistan, Azerbaycan halkını üzdü" ve benzeri pek çok paylaşım yaptı.

Başkent Nursultan'daki binaya yansıtılan Ermenistan bayrağı kameralara yansıdı:https://www.youtube.com/watch?v=hM3tcZuxDw4&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0Vpw6thryZc_0S_Qm6tkW_32Ua7aCkdP6G362lRgx2idomX9DTMOyAJgU&ab_channel=qhavideo

RUS PROPAGANDASI SPUTNİK'TEN ERMENİSTAN'A AĞRI DAĞI İLE KUTLAMA!Ermenistan’ın 29. bağımsızlık yıl dönümünde Rus propaganda medyası yine boş durmadı. Sputnik’in Ermenistan haber sayfası, söz konusu olayla ilgili yaptığı haberde “Ağrı Dağı” görseli kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.