SON DAKİKA
Hava Durumu

"Kırım Aslanı" Artur Ziyatdinov bir kez daha şampiyon!

Kırımlı boksör Artur Ziyatdinov, Moskova'daki "Savaş ve Kazan 58’ adlı profesyonel boks turnuvasından bir kez daha galip ayrıldı. 24 yaşındaki Kırım Tatar boksör, Rus rakibi David Gladun'u devirerek altın madalyanın sahibi oldu.

Haber Giriş Tarihi: 01.03.2021 00:04
Haber Güncellenme Tarihi: 01.03.2021 00:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
"Kırım Aslanı" Artur Ziyatdinov bir kez daha şampiyon!

Kırım Tatar boksör Artur Ziyatdinov, Moskova'daki "Savaş ve Kazan 58’ adlı profesyonel boks turnuvasından bir kez daha galip ayrıldı. 24 yaşındaki Kırım Tatar boksör, Rus rakibi David Gladun'u devirerek altın madalyanın sahibi oldu.

Kanada’da yaşayan Kırım Tatar boksör Artur Ziyatdinov, bir kere daha ringten şampiyon ayrıldı. ''Kırım Aslanı" adıyla anılan Artur Ziyatdinov, dün Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen "Savaş ve Kazan 58’ adlı profesyonel boks turnuvasında rakibi Rusya Federasyonu'ndan David Gladun'u devirdi. 24 yaşındaki Kırım Tatar boksör Ziyatdinov, birçok profesyonel dövüşçünün katıldığı turnuvada, karma dövüş sanatları dövüşçüsü David Gladun'u mağlup ederek 13'üncü galibiyetini elde etti ve altın madalyanın sahibi oldu.

"HERŞEY OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ, ŞÜKÜRLER OLSUN"

Sosyal medya hesabından son zaferine ilişkin paylaşımda bulunan Kırım Tatar boksör, "Allah'a şükürler olsun, daha ileri gidiyoruz ve sadece ileri gidiyoruz. Her şey olması gerektiği gibi, mağlubiyet veya zafer yukarıda. Sağ olunuz, tüm desteğiniz için teşekkürler! Zafer bizimdir. Dahası, daha fazlası!" ifadelerini kullandı.

ARTUT ZİYATDİNOV

Özbekistan doğumlu ve 2008 yılında ailesiyle Kırım’ın Akmescit şehrine yerleşen Kırım Tatar boksör Artur Ziyatdinov Kanada'da yaşıyor ve karşılaşmalara burada hazırlanıyor. Kırımlı boksör Artur Ziyatdinov, işgal altındaki Kırım Tatarlarının anavatanı Kırım'a dikkat çekmek için her müsabakada Kırım'a dair semboller içeren bir üniforma giyerek çıkmasıyla biliniyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.