SON DAKİKA
Hava Durumu

Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor: Gündem vaka sayısındaki artış ve aşılama süreci

Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor: Gündem vaka sayısındaki artış ve aşılama süreci

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2021 10:44
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2021 16:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor: Gündem vaka sayısındaki artış ve aşılama süreci

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bugün saat 17:00’de video konferans yöntemiyle toplanacak. Bilim Kurulunun gündeminde, vaka sayısındaki artış ve mutasyonlu virüsün durumu ile aşılama süreci konuşulacak.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlığında bugün bir araya gelecek. Toplantıda, en önemli gündem Türkiye'deki vaka sayısında meydana gelen hızlı artış ve aşılama konusu gündeme gelecek. Toplantının ardından yazılı açıklama yapılacağı öğrenildi.

KORONAVİRÜS BİLİM KURULU TOPLANTISINDA HANGİ KARARLAR ALINACAK?

Bilim Kurulu Toplantısı, son olarak 10 Mart 2021 tarihinde gerçekleşmişti. Bugün gerçekleşecek olan toplantıda, vaka sayısındaki artış ve kademeli normalleşme dönemine ilişkin tedbirler müzakere edilecek.

TÜRKİYE'DE KADEMELİ NORMALLEŞME DÖNEMİ

Türkiye, koronavirüsle mücadelede 1 Mart itibarıyla kademeli normalleşme dönemine geçti. Buna göre iller, 100 bin nüfusa düşen vaka sayısı başta olmak üzere çeşitli kriterlere göre düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak sınıflandırılmıştı.

TÜRKİYE'NİN SON 24 SAATTE KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye'de son 24 saatte 158 bin 386 Kovid-19 testi yapıldı, 16 bin 749 kişinin testi pozitif çıktı, 71 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta 1474 oldu, 17 bin 893 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 2 milyon 734 bin 862'ye yükseldi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.