SON DAKİKA
Hava Durumu

Kovid-19'un daha bulaşıcı ve tehlikeli bir türü daha tespit edildi!

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Kalifornia eyaletinde koronavirüsün (Kovid-19) yeni bir türünün daha tespit edildiği bildildi. Açıklamalarda tespit edilen virüs türünün daha bulaşıcı ve tehlikeli olduğu ifade edildi.

Haber Giriş Tarihi: 25.02.2021 13:17
Haber Güncellenme Tarihi: 25.02.2021 13:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kovid-19'un daha bulaşıcı ve tehlikeli bir türü daha tespit edildi!

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Kaliforniya eyaletinde, koronavirüsün (Kovid-19) yeni bir türünün daha tespit edildiği bildirildi. Konu ile ilgili yapılan açıklamada, tespit edilen virüs türünün daha bulaşıcı ve tehlikeli olduğu ifade edildi.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde koronavirüsün (Kovid-19) daha bulaşıcı ve tehlikeli bir türünün tespit edildiği ileri sürüldü. Kaliforniya San Francisco Üniversitesindeki bilim insanlarının yaptığı yeni bir araştırmada, Kovid-19’un daha bulaşıcı ve hasta edici yeni bir varyantının bulunduğu açıklandı. Araştırma ekibinin, 1 Eylül 2020-29 Ocak 2021 tarihleri arasında eyaletin 44 bölgesinden 2 bin 172 test örneği üzerinde yaptıkları inceleme sonucu, Kovid-19’un yeni türüne rastladıkları kaydedilen araştırmada, "B.1.427/B.1.429" veya "20C/L452R" adı verilen yeni türün İngiltere ve Güney Amerika’da ilk kez ortaya çıkan Kovid-19 varyantlarından farklı bir mutasyon modeli sergilediğine işaret edildi.

"DAHA FAZLA ARAŞTIRMALIYIZ"

Kaliforniya San Francisco Üniversitesi Laboratuvar Tıbbi Profesörü Dr. Charles Chiu, Fox Haber’e yaptığı açıklamada, bulgulardan dolayı endişeli olduğunu dile getirerek, "Ancak şu an panik yapmıyorum. Bunu daha fazla araştırmalıyız." diye konuştu. San Francisco halk sağlığı yetkilileri tarafından ön incelemesi devam eden araştırma sonucunun ileriki günlerde yayımlanacağı kaydedildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.