SON DAKİKA
Hava Durumu

Melitopol şehrinde Kırım Tatar Kültür Merkezi açılacak

Melitopol şehrinde Kırım Tatar Kültür Merkezi açılacak

Haber Giriş Tarihi: 15.10.2021 19:05
Haber Güncellenme Tarihi: 15.10.2021 23:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Melitopol şehrinde Kırım Tatar Kültür Merkezi açılacak

Kırım Milli Varlık Fonu, Ukrayna’nın güneyinde bulunan Melitopol şehrinde Kırım Tatar Kültür ve Dini Merkezi açmayı planlıyor.  Kırım Milli Varlık Fonu Başkanı Lenur Mambetov, ilkbaharda merkezi faaliyete açmayı umduğunu bildirdi.

Kırım Milli Varlık Fonu Başkanı Lenur Mambetov, Melitopol şehrinde Kırım Tatar Kültür ve Dini Merkezi açmayı planladıklarını duyurdu. Kırım Haber Ajansına konuşan Mambetov, Kırım Milli Varlık Fonu'nun kamu mülkü kiralama ihalesini kazanması durumunda, söz konusu projenin gerçeğe dönüştürmenin mümkün olacağını anlattı. İhalenin 2021 yılının sonuna kadar düzenlenmesi için çalışmaların başladığını vurgulayan Mambetov, “İhaleyi kazanırsak kışın tamirat çalışmalarına başlayacağız. İlkbaharda ise merkezi faaliyete açmayı umuyoruz.” dedi.

Mambetov, Kırım Tatar Kültür ve Dini Merkezinde çocuklar için halk oyunları ile Kırım Tatar dili dersleri ve nakış kurslarının düzenleneceğini aktardı. 

Kırım Milli Varlık Fonu Başkanı Lenur Mambetov, 12 Ekim’da Zaporijjya Bölge Konseyi üyesi Leyla İbragimova ve şehirdeki Kırım Tatar topluluğunun temsilcileriyle birlikte ihaleye çıkarılan binayı gezdi. Eskiden binada anaokulu daha sonra ise bir sağlık merkezi faaliyet gösteriyordu. Şu anda boş duran binayı şehir yönetimi kiraya verme kararı aldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.